Devotion, Red Candle Games, Kontroverzní Devotion se po dvou letech vrací do prodeje

Kontroverzní Devotion se po dvou letech vrací do prodeje

Tchajwanský horor nakonec začali prodávat samotní vývojáři. GOG loni z obchodu vycouval

Zdroj: Red Candle Games
15. 3. 2021
Název: Devotion Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 13. 2. 2019

Může být tohle definitivní tečka za kauzou Devotion? Možná ano. Kontroverzní tchajwanský horor se vrací do prodeje. Digitální verzi nyní začali prodávat samotní vývojáři na svém webu. Jedná se o DRM free verzi, která funguje na Windows i Macu. Prodává se za 17 dolarů a kromě toho je k dispozici i bundle se soundtrackem za 23 dolarů a bundle s předchozí hrou Detention za 42 dolarů. Detention lze samozřejmě koupit i samostatně a kromě Windows a Macu funguje také na Linuxu.

Cesta tam a zase zpátky

Stojí za připomenutí, že se tak do širší distribuce Devotion vrací víc než dva roky po svém původním vydání. Hra debutovala v únoru 2019, ale moc dlouho se na digitálních “pultech” neohřála. Důvodům jsme se opakovaně a detailně věnovali.

Mezitím byla hra loni v červnu krátce k dispozici ve speciální fyzické verzi, ale jen na Tchaj-wanu. V prosinci vývojáři ze studia Red Candle Games oznámili, že hra vyjde na GOGu, ale digitální obchod z tohoto kroku po pár hodinách zase vycouval s odůvodněním, že údajně obdržel nesouhlasné reakce hráčů. Vzhledem k tomu, že titul dávno neobsahuje žádný závadný ani kontroverzní obsah, si za to provozovatelé GOGu naopak vysloužili další kritiku od ostatních hráčů.

Devotion je horor zasazený do osmdesátých let, který se inspiroval nejen tchajwanskými reáliemi, ale i místním folklorem a kulturou. Zdeněk ve své recenzi udělil hře známku 7/10 a poměrně ji chválil. Je tedy velká škoda, že si ji jen málokdo vyzkoušel, protože se původně prodávala jen pár dní. Devotion vytvořil přibližně dvanáctičlenný tým a navazuje na úspěšnou hru Detention, která se dočkala filmové i seriálové adaptace.

Vzhledem k tomu, kolik času od vydání původní verze uplynulo, není vůbec vyloučené, že se její autoři brzy pochlubí nějakým novým projektem. Určitě nebudou mít nouzi o zájem médií.

Devotion, Red Candle Games, Kontroverzní Devotion se po dvou letech vrací do prodeje

Proč hra zmizela krátce po vydání ze Steamu

V původní verzi se objevil plakát, který označil čínského prezidenta Si Ťin-pchinga za Medvídka Pú. Jde o opakující se příměr, který je v Číně tabu, stejně jako nyní celá slavná postavička. Red Candle Games se za incident opakovaně omluvili s tím, že nešlo o záměr, ale o selhání kontrolních mechanismů. Nicméně čínští hráči poukazovali na údajné protičínské postoje samotných tchajwanských vývojářů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru