Konference Sony hráče odzbrojí, říká David Jaffe

Konference Sony hráče odzbrojí, říká David Jaffe

Autor God of War zná některá oznámení. Ragnarök má mít 40 hodin. Dojde na inFamous?

Zdroj: Sony
6. 9. 2021

Jak už jsme vás informovali minulý týden, ve čtvrtek proběhne očekávaná konference Sony, na které se bude mluvit o připravovaných hrách pro PlayStation. Ať už půjde o hry od vlastních studií, nebo o tituly, na nichž japonská společnost spolupracuje s ostatními vydavateli, půjde pravděpodobně o tu největší letošní prezentaci, která má vyvážit opakovanou účast Microsoftu na proběhnuvších veletrzích. Už dopředu víme, že PlayStation Showcase bude mít 40 minut, že se na něm objeví hry přichystané pro letošní sezónu i příští rok a že zástupci Sony nebudou probírat hardware, tedy zejména druhou generaci PlayStation VR. Od Davida Jaffeho, původního autora sérií God of War či Twisted Metal, se nicméně dozvídáme, že akce hráče absolutně odzbrojí díky skvělým oznámením, které Sony chystá.

Jaffe mluvil o programu prezentace v rámci svého nového videa jen v náznacích, nešetřil však superlativy a náhledovým obrázkem i názvem videa se na sebe skutečně snaží strhnout značnou pozornost. „Odhalení tajemství z PlayStation Showcase. Tři tajemství, která před vámi PlayStation tají,“ láká Jaffe a tvrdí, že některá z oznámení už zná dopředu. Nechce prý být konkrétní a otevírá si zadní vrátka výrokem, že ne všechny hry mohou být představeny právě ve čtvrtek, pořád si ale stojí za tím, že hráči doslova přijdou o rozum, až nášup her uvidí. „Nebudete zklamaní, pokud se těšíte na tradiční line-up first party her pro PlayStation,“ zní jedno ze zvolání Davida Jaffeho. V dalším pak vyjadřuje svojí hrdost vůči Sony a těší se na reakci fanoušků. Na tomto místě by se nicméně slušelo poznamenat, že Jaffe v Sony nepracuje už 14 let, a ačkoliv na herní vývoj nezanevřel, role internetové osobnosti spojené s hrami mu v posledních letech sedne víc.

Pokud bychom se přeci jen měli bavit o něčem konkrétnějším, Jaffe uvedl, že ačkoliv neví nic o možné přítomnosti God of War Ragnarök na čtvrteční akci, ví, že hra bude poměrně dlouhá a nabídne až 40 hodin zábavy. Na Twitteru pak Jaffe dodal, že se dozvěděl ještě o jedné hře, která pro PlayStation vzniká a i v tomto případě prý budou hráči bláznit. O co by mohlo jít, naznačuje jiný insider – Nick Baker – který se sice zaměřuje spíše na informace spojené s Microsoftem, ale v minulosti už několikrát tipoval správně i stran dalších titulů. Mluvil například o Starfieldu, ještě než došlo na oficiální odhalení detailů a vede podcast Xbox Era, ve kterém vynáší informace o Xboxu. Na svůj Twitter v průběhu uplynulého víkendu napsal, že svůj návrat by mohla oslavit série inFamous a má být pravděpodobné, že další díl uvidíme už ve čtvrtek. Baker nicméně nemůže informaci potvrdit a nepřidává ani vhled, kdo by mohl na hře pracovat.

Série inFamous vznikla ve studiu Sucker Punch, které se blýsklo hrou Ghost of Tsushima a s největší pravděpodobností bude chtít pracovat na pokračování. Je tedy možné, že inFamous – pokud existuje – vyvíjí jiné studio, což by se mohlo týkat i dalšího dílu hry Sly Cooper. I o něm letos Baker mluvil a i v tomto případě by musel být vývoj v zájmu pokračování Ghost of Tsushima přesunut ze Sucker Punch jinam. Na druhou stranu se ale sluší podotknout, že obě zmiňované úvahy na téma nových her, navíc doplněné i předchozími zkazky Bakera o návratu WipEoutu, zatím visí v limbu a nebyly dosud potvrzeny.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru