Fortnite, Epic Games, Konec sezóny ve Fortnite sledoval jen omezený počet hráčů

Konec sezóny Fortnite sledoval jen omezený počet hráčů

Na Epic Games se snesla kritika ze strany rodičů zklamaných dětí. Nová sezóna startuje zítra

Zdroj: Epic Games
16. 6. 2020
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Včerejší večer patřil hře Fortnite, která už zítra načne třetí sezónu své probíhající druhé kapitoly. Ještě než se tak ale stane, čekala na fanoušky speciální událost přímo ve hře, kterou vývojáři z Epic Games pojmenovali jednoduše – The Device. Z dosavadních náznaků a několika úniků ale bylo jasné, že ono zařízení bude mít co dočinění s další apokalypsou a tyto domněnky se krátce po osmé hodině večerní skutečně naplnily. Stejně jako všechny úvahy stran potopy, která měla zasáhnout aktuální mapu. Ne všechno ale probíhalo tak, jak si hráči představovali a navíc před zítřejším startem sezóny visí nad hrou několik otazníků.

Ještě než se na mapě začalo vůbec něco dít, oznámili vývojáři na Twitteru, že kapacity všech serverů jsou naplněny a přibližně půl hodiny před začátkem připravené události doporučili milionům hráčů, aby event zhlédli na některém z mnoha streamů. To se neobešlo bez kritických reakcí, v nichž si hráči, ale i rodiče, na přístup Epic Games stěžovali. „Můj 5letý syn čekal hodinu předem. Pak ho hra vykopla a čeká ve frontě. Láme mu to srdce,“ napsala jedna z maminek. Další jí odpovídá: „Moje děti jsou tak zklamané. Těšily se na to celé týdny, dokončily všechny své úkoly a opravdu si myslely, že si dnes zahrají.“ Hráči ale také dále zmiňovali, že vývojáři událost a s ní spojenou třetí sezónu několikrát odložili, takže výsledek podle nich rozhodně není v souladu s tím, jak populární hra je. „Hej, máte tolik peněz a ani nepustíte lidi dovnitř? Nikdy předtím se to nestalo, tak proč teď,“ ptal se další zklamaný fanoušek, který rovněž čekal dlouho dopředu, aby mohl The Device zhlédnout se svým avatarem a přímo ve hře.

Odpověď na poslední citovanou otázku nicméně poskytli vývojáři krátce po skončení události a vzhledem k dřívějším číslům naznačili, že současná kapacita serverů pojme „jen“ 12 milionů souběžně hrajících hráčů. „Byli jsme ohromeni vaší reakcí na The Device. S 12 miliony hráči ve hře jsme se rozhodli znemožnit přístup dalším, abychom zachovali stabilitu hru,“ zní prohlášení vývojářů z Twitteru. Současně s tím ale slíbili, že pro další události tohoto typu dosavadní systémy vylepší a pozvou ke sledování víc hráčů, než kolik se jich vešlo do hry včera večer. Týkat by se to mělo i nejrůznějších koncertů a jiných uměleckých vystoupení, která v minulosti rovněž trhala rekordy, což podtrhuje i poslední velká událost – koncert Travise Scotta – kterou sledovalo 12,3 milionů hráčů. Vyjádření Epic Games pak odkazuje i na nechtěný efekt omezené kapacity serverů, kterým byl rekordní počet diváků na Twitchi a YouTube. Souhrnně mělo včerejší událost sledovat 8,4 milionů lidí a došlo tím i na přepisování historických tabulek. Vládcem Twitche ve smyslu největšího počtu souběžně sledujících už totiž není League of Legends (1,7 mil.), ale právě Fortnite, který nově stojí na vrcholu žebříčku s úctyhodnými 2,3 miliony.

Pokud byste se ptali, co se včera vlastně odehrálo, nejlépe dění popisují videa a nahrávky lidí, kteří mohli The Device sledovat. Ve zkratce se hráči za mohutné bouře sdružili uprostřed mapy kolem lokace The Agency. Z vody začaly vyjíždět pylony, které pak spojily elektrický výboj se zařízením uprostřed Agency a snažily se bouři zahnat. Přes několik cutscén s Jonesym – jednou ze základních postav Fortnite – pak ale hráči zjistili, že pokusy odvrátit potopu úplně nevyšly a místo tradiční zóny teď obepíná herní mapu vodní zeď. Vše by mělo ale trvat pouze do zítřka, kdy třetí sezóna startuje a jednou z největších novinek bude s největší pravděpodobností first person pohled. Minimálně jednomu z hráčů se totiž pohled přepnul a podle videa, které z first person režimu Fortnitu natočil, se zdá, že je vše připraveno a vyladěno k tomu, aby mohl být režim nasazen do ostré hry. Tomuto kroku se ale příliš nedivíme, vzhledem k tomu, že původní verze hry – Fortnite: Save the World – obdržela first person loni.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru