Silent Hill f, Konami, Konami vyvrací spekulace okolo série Silent Hill

Konami vyvrací spekulace okolo série Silent Hill

Reboot ani opětovné navázání spolupráce s Kodžimou není v plánu, série se ale vrátí

Zdroj: Metro
25. 3. 2020
Název: Silent Hill f Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

V posledních měsících jste si mohli všimnout pozoruhodných náznaků toho, že se slavnou hororovou sérií Silent Hill to po letech mlčení vypadá nadějně.  Spekulovalo se nejen o rebootu značky jako takové, ale dokonce i o možnosti toho, že se Hideo Kodžima usmíří se svým bývalým zaměstnavatelem a pod taktovkou Sony se vrátí a splní tím vymodlené přání snad každého fanouška kvalitního videoherního hororu. Pokračovat by tím mohl vývoj perfektního P.T., neboli Silent Hills. O tom jsme psali naposled před necelými čtrnácti dny, nicméně dnes se situace otáčí a Konami přichází se smutným ujištěním, že se skutečně jedná pouze o spekulace.

Jsme si vědomi všech pověstí a zpráv, ale můžeme potvrdit, že nejsou pravdivé. Vím, že to není odpověď, kterou vaši fanoušci možná budou chtít slyšet.

Ty byly nastartovány začátkem roku tweetem od renomovaného leakera a nedlouho poté se pak objevily i rovněž nepotvrzené informace o tom, že Sony má v plánu od Konami zakoupit značky Metal Gear, Castlevania a Silent Hill. Nicméně nic z toho se prozatím nepotvrdilo. Zástupci Konami mlčeli a společnost pouze vágně uvedla, že se k tomu prozatím nebude vyjadřovat. Tím ale samozřejmě četné spekulace pouze podpořila. Bohužel tomu tak ale bylo pouze na krátkou chvíli, neboť v odpovědi na dotaz webu Rely on Horror americký zástupce japonského vydavatele napsal následující: „Jsme si vědomi všech pověstí a zpráv, ale můžeme potvrdit, že nejsou pravdivé. Vím, že to není odpověď, kterou vaši fanoušci možná budou chtít slyšet.“ Na druhou stranu ale Rely on Horror nadále ještě uvádí, že zástupce vydavatele následně nedementoval zprávy o možném pokračování série a naznačil, že se s ní ještě počítá, zamítl ale chystanou podobu nastíněnou aktuálními spekulacemi.

Tak jako tak současná zpráva bude pro zanícené fanoušky série znamenat beztak jen to, že ačkoli Konami mlží, tak potvrzením zpráv o dalších nekonkrétních plánech dosavadní spekulace vlastně nevyvrací. Něco se zkrátka rozhodně chystá, určitě bychom ale takovým snílkům od nynějška doporučovali střízlivá očekávání. Silent Hill se jednou rozhodně vrátí a teď už o tom pochybuje málokdo, ve vysněné podobě naznačené designérem Death Stranding a série Metal Gear to ale s největší pravděpodobností a v brzké době určitě nebude. Navíc fakt, že se Konami rozhodlo prolomit mlčení a ke spekulacím se vyjádřilo, už  také o něčem vypovídá.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru