Konami oznamuje remastery prvních dvou dílů Suikoden

Konami oznamuje remastery prvních dvou dílů Suikoden

Vylepšené verze dorazí v příštím roce na old-gen i Switch. Podívejte se na první trailer

Zdroj: Konami
16. 9. 2022

Na začátku září jsme vás informovali o tom, že si společnost Konami zaregistrovala ochrannou známku na Suikoden. Sérii, která započala v roce 1995 na PlayStationu a hráče alespoň zběžně seznámila s jedním ze čtyř klasických čínských románů Příběhy od jezerního břehu. Ačkoliv Suikoden příběh nevyužívá kompletně a autenticky, je jím výrazně ovlivněn a promítá se do pěti hlavních dílů série i několika spin-offů. Obnovení ochranné známky na hru, která se o poslední velký díl rozrostla v roce 2006, tak dávalo naději, že bude sága buďto pokračovat nebo se alespoň dočká remaku či remasteru. Nakonec Konami na probíhající Tokyo Game Show potvrdila, že platí třetí možnost.

Oznámeny byly remastery prvního a druhého dílu, které vyšly v letech 1995 a 1998 na původním PlayStationu. Ve své HD verzi dorazí v příštím roce na PC, PS4, Xbox One a také na Switch s tím, že se počítá i s plnohodnotným vydáním na Západě, tedy v angličtině. Vylepšena budou pozadí, efekty či animace, lidé z Konami dále slíbili úplně nové ambientní zvuky, vylepší také úvodní filmečky před bitvami, do hry rovněž přibude automatické ukládání a projít si budete moci zpětně také zápis všech proběhnuvších dialogů. Video, na které se můžete podívat výše, skvěle demonstruje vylepšenou pixel-artovou grafiku a opravdu povedené animace postav. Nechybí samozřejmě ani skvělý soundtrack od skladatele Mikiho Higašina, který svou hudbou doplnil hudební doprovod her jako Gradius, Teenage Mutant Ninja Turtles nebo Contra III.

Pokud vás kolekce Suikoden I & II HD Remaster Gate Rune and Dunan Unification Wars – jak se balíček oficiálně jmenuje – nově či po letech zaujal, navštivte například stránku na Steamu, kde je k dispozici více informací o příběhu a samozřejmě i zmínky o unikátním prvku v podobě sbírání 108 hvězd osudu, které lze buďto použít v boji nebo jejich prostřednictvím efektivněji zvelebovat a spravovat základnu v průběhu celé hry. Vývojáři z Konami nad rámec samotného oznámení a traileru sdíleli také první sadu obrázků a nezapomněli ani na přímé porovnání s originály, které je poměrně výmluvné. Bohužel, zatím neznáme ani konkrétnější datum vydání, ani budoucí cenovku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru