eFootball 2022, Konami, Konami odkládá obsahový update pro eFootball 2022

Konami odkládá obsahový update pro eFootball 2022

Nové týmy či online ligy měly dorazit v listopadu. Fanoušci teď musí čekat až do jara

Zdroj: Konami
5. 11. 2021
Název: eFootball 2022 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 30. 9. 2021

Ačkoliv eFootball 2022 nese slavný odkaz série Pro Evolution Soccer, dříve známé jako Winning Eleven, komunikace vývojářů a hra samotná se jeví jako výsledek jednoho nešťastného rozhodnutí za druhým. První verze, která ani nenesla označení 1.0, je po obsahové stránce značně nekompletní a hráči navíc museli až do včerejška čekat po odkladu z konce října na patch, který by odstranil technické nedostatky. Dobrou zprávou je, že posun hry na verzi 0.9.1 skutečně znamená odstranění těch nejkřiklavějších problémů, jako jsou podivná mimika hráčů, obecné glitche, nefunkční menu nebo chyby vedoucí k pádům hry. Špatnou zprávou pak odklad neméně očekávaného updatu, který má do hry přidat další obsah a posunout eFootball 2022 alespoň do základní verze 1.0.0. Vyjít měl už v listopadu a vývojáři na něj lákali v oficiálním rozvrhu přídavků, nyní ale vyšlo najevo, že se eFootball nikam neposune až do jara příštího roku.

„Chtěli bychom informovat naše fanoušky, že update na verzi 1.0.0 naplánovaný na 11. listopadu, byl odložen na jaro 2022,“ zní zpráva vývojářů z Konami. Důvod není uveden, dá se však vyčíst mezi řádky i s odkazy na zdrcující kritiku, která byla dosud jedinou viditelnou reakcí na podobu eFootballu. „Pracujeme, jak nejusilovněji můžeme, abychom přinesli našim hráčům hru, kterou si zaslouží,“ říkají vývojáři a pochopitelně se v závěru nepříjemné zprávy omlouvají a děkují za trpělivost. Ve výsledku to ale znamená, že se odsouvá i další obsah, který měl dorazit postupně ještě do konce zimy a zahrnoval poměrně zásadní věci. Update, který byl odložen, má do hry přinést online soutěže, variaci na režim FUT z konkurenční série FIFA, dále podporu cross-platform hraní mezi konzolemi a PC a také systém Match Pass, který má plnit funkci battle passu známého převážně z akčních titulů.

Zdroj: Původní roadmapa, Konami

Co se týče dalšího obsahu, naplánovaného původně na zimu, ale nově s ním zřejmě můžeme počítat až na začátek léta, je podpora esportových zápasů a poslední fáze hraní napříč všemi platformami, včetně mobilních verzí. Za tímto účelem bude zpřístupněna i podpora použití ovladačů při hraní na mobilu, aby bylo hraní pro všechny hráče maximálně férové. Na druhou stranu není vyloučeno, že Konami plánovaný obsah v jednotlivých fázích promíchá, což by mohlo platit zejména o podpoře esportu. Ostatně, výše přiložená roadmapa byla z oficiálního webu hry stažena a vývojáři slibují novou verzi, která už bude reflektovat oznámený odklad prvního velkého obsahového updatu.

Další komentář k eFootballu asi není třeba, jsme nicméně zvědaví, nakolik se vývojářům podaří v mezičase dát do pořádku technický stav, který nebyl uspokojivý a zůstal daleko za očekáváním i těch nejoptimističtějších fandů. Potenciál ale ve hře stále třímá, právě s ohledem na historii série a početnou skupinu fanoušků, kteří hru vždy vyzdvihovali nad FIFU.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru