Konami láká na několik klíčových projektů v přípravě

Konami láká na několik klíčových projektů v přípravě

Silent Hill, Metal Gear, PES? Odhalí je v nadcházejících měsících, ale na E3 nakonec nebude

Zdroj: koláž/Vortex
3. 5. 2021

Společnost Konami se nakonec nezúčastní letošního digitálního ročníku veletrhu E3, jak původně avizovala. Nedávno jméno tohoto japonského vydavatele padlo při prvním oznámení akce spolu s firmami Nintendo, Microsoft, Capcom, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games a Koch Media. Konami svou absenci odůvodnili tím, že nebudou připravení včas prezentovat své projekty na E3.

Nový ročník série eFootball PES je jistota

Přesto firma využila této příležitosti a ujistila fanoušky, že má ve vývoji hned několik klíčových projektů. Ty nám chce odhalit během nadcházejících měsíců. Jedním z nich je s jistotou nový ročník série eFootball PES, který bude pohánět poprvé Unreal Engine od Epicu. Už několik měsíců let se ale čile spekuluje také o dalších značkách Konami, které se prý chystají na zasloužený comeback.

Za všechny můžeme jmenovat série Silent Hill, Metal Gear a Castlevania. Podle různých zákulisních zpráv na nich mají pracovat nějaká externí studia. V minulosti se spekulovalo například o zapojení Supermassive Games nebo polském Bloober Teamu v případě Silent Hillu. A Bluepoint byl zase skloňován, pokud jde o remake Metal Gearu. Nic z toho ale není oficiální.

Jen ať to není další automat nebo crossover DLC

I když se japonský gigant k letošní E3 nepřipojí, vyjádřil podporu asociaci ESA, která veletrh pořádá s tím, že ročník 2021 bude určitě skvělý. Konami podporuje organizátory a přeje hodně úspěchů ostatním účastníkům E3. Na sociálních sítích pořadatelé E3 reagovali s tím, že budou v duchu spolu a uvidíme se příští rok. Snad.

Vzhledem k načasování a zmínce o “klíčových projektech” můžeme jen doufat, že Konami nečeří jen zbytečně vodu. Tradiční japonská společnost musela v posledních letech opakovaně dementovat zprávy, že se odvrací od klasických velkých videoher a pokud jde o důvěru fanoušků, má co dohánět. Metal Gear Survive byl přijat velmi chladně a na legitimní pokračování Silent Hillu čekají fanoušci dlouhé roky. Mezitím jsme se dočkali maximálně automatů a několika crossover DLC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru