Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Kolik lidí si dnes na PS5 stáhne špatnou verzi Zaklínače?

Kolik lidí si dnes na PS5 stáhne špatnou verzi Zaklínače?

Dostat se k zásadnímu next-gen vylepšení zůstává i v roce 2022 zmatečnou operací

Zdroj: CD Projekt RED
14. 12. 2022
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Už v průběhu noci vydali vývojáři z CD Projektu RED očekávaný next-gen patch pro Zaklínače 3. Stahovat můžete na PC i konzolích s tím, že na předchozí generaci PlayStationu a Xboxu dostanete jen hrstku novinek, ovšem i s novým úkolem navázaným na seriál od Netflixu. Efekty ray tracingu, dvojice obrazových módů, nová kamera a další nálož novinek, o nichž jsme psali hned v několika článcích, se však vedle PC primárně týkají Xboxu Series a PlayStationu 5, takže bychom se nedivili, kdybyste třeba už v tuhle chvíli dychtivě zapínali své stroje a vrhnuli se na stahování. To samé jsme provedli i my dnes ráno a musíme bohužel přiznat, že zatímco o obsahu updatu už mají hráči jasno několik dní, způsob instalace je opět cvičením z pozornosti.

Zatímco na PC prostě necháte hru zaktualizovat třeba přes rozhraní příslušného launcheru, na konzolích ve skutečnosti žádný update nepřichází. Next-gen vylepšení je totiž přímou součástí nové kompletní edice, kterou si musíte jedním ze dvou způsobů obstarat. Pokud Zaklínače 3 ještě nevlastníte, postup je samozřejmě jednoduchý, jen musíte dát pozor, jakou edici kupujete. Na Xboxu je vše snazší, protože dosavadní edice Game of the Year se zkrátka změnila na edici kompletní, nicméně na PlayStationu přichází podivuhodná kovbojka. Ostatní edice jsou totiž stále k dispozici, takže můžete potenciálně sáhnout vedle, čímž ale nárok na next-gen verzi neztratíte. Jen se budete muset do místy trochu nesmyslných a uživatelsky nepříjemných postupů nořit ještě hlouběji.

Pokud se přesuneme k druhému případu, tedy že Zaklínače 3 vlastníte, na Xboxu je proces snadný a neztratíte se v něm. Pokud nemáte momentálně hru nainstalovanou, jednoduše ji najdete v knihovně už pod označením kompletní edice. Pokud ji nainstalovanou máte, konzole vám nabídne update a už se nemusíte trápit tím, že se na pozadí promění edice a po stažení přibližně 50 GB hrajete defacto jinou hru. Jenže na PlayStationu v obou případech narazíte na neintuitivní řešení, na jehož konci v obou popisovaných případech stojí nutnost „koupit“ si kompletní edici z PS Storu za 0 Kč. Pokud máte hru nainstalovanou a vyhledáte aktualizace, dostanete se na příslušnou stránku ve Storu, kde si kompletní edici koupíte a čeká vás stažení zmíněných 50 GB.

Jestli ale nainstalováno nemáte a prostě se jen vydáte do knihovny svých her, uvidíte v ní vaší stávající edici, která už dopředu hlásá změnu ikonkou PS4/PS5, naznačující dostupnost nativní next-gen verze. Ovšem pokud si ji chcete z následující nabídky stáhnout, žádnou verzi určenou pro PS5 stáhnout nemůžete, takže se jedná o chybu uživatelského rozhraní. Pravděpodobně tedy budete verzi pro PS5 hledat na obvyklém místě po rozkliku tří teček, ale neuspějete. Neuspějete ani v případě rozkliku jediné alternativní edice, kterou je buďto GOTY, nebo základní PS4 verze, tedy vždy ta druhá, kterou nevlastníte. Z nějakého zvláštního důvodu totiž na této kartě neuvidíte v nabídce novou kompletní edici, která na vás čeká přímo ve PS Storu, byť to může být v nadcházejících hodinách opraveno.

Jediným řešením je nicméně zajít přímo do PS Storu, vyhledat kompletní edici, namísto tlačítka koupit už uvidíte tlačítko stáhnout, ale tím se jen dostanete ke kase, kde si hru musíte nejprve nákupem za 0 Kč přiřadit do knihovny, a až pak konečně stáhnout. V případě nové instalace vás nicméně čeká ještě jedno malé překvapení, a to velikost kolem 80 GB, která ještě může prodloužit čekání na slibně se tvářící novinky. Tolik k postupu, který mohl být snadný a přímočarý, ale stále není a opakuje se neustále při vydávání starších her v nativních verzí pro PS5. Někdo by mohl namítnout, že tak to prostě je, že takhle PlayStation 5 funguje, nic to ale nemění na tom, že se uživatelsky nejedná o nic intuitivního a příjemného.

Nahlásit chybu v článku

14

Napsat komentář

Další články
Nahoru