Microsoft vyzradil mírně vylepšenou kolekci Tomb Raidera

Kolekce nové trilogie s Larou Croft vyšla bez oznámení

Po úniku ze začátku března se vývojáři ke kolekci stále nevyjádřili. Už si ji ale můžete koupit

Zdroj: Square Enix
18. 3. 2021

Ačkoliv o videohrách píšu téměř dvě dekády, stále jsou věci, které mě nepřestávají překvapovat. Třeba jako situace kolem nové kolekce aktuální trilogie her ze série Tomb Raider, která se začala v průběhu včerejšího dne prodávat. První informace jsme se o ní dozvěděli prostřednictvím úniku z databáze Microsoft Storu, ke kterému se vývojáři ani vydavatel nehlásili. Jenže tento stav trval následujících deset dní, po nichž se splnilo to, co jsme očekávali – kolekce šla do prodeje – a vývojáři i vydavatel stále mlčí. Ano, dnes v podvečer chystá Square Enix vlastní prezentaci, na které nepochybně o kolekci vycházející u příležitosti 25. výročí zmiňované série promluví, ale v době internetu, rychlé komunikace a pečlivé práce s komunitou je takový přístup poněkud zvláštní.

Pokud bychom to měli vzít do důsledku, Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy v podstatě neexistuje, přesto si ji ale můžete koupit nejen na Xbox ze zmiňovaného Microsoft Storu, ale také pro PlayStation. Uplatnit navíc můžete i výraznou 60procentní slevu, takže za trojlístek her nebudete muset zaplatit 1319 Kč, ale pouhých 528 korun na obou distribučních platformách. Co víc, podle dřívějších informací stále platí, že balíček vedle her Tomb Raider: Definitive Edition, Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration a Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition nabízí také drtivou většinu stahovatelného obsahu v podobě 22 balíčků nejrůznější velikosti a významu. Jen namátkou jde například o season pass pro druhý díl, extra obsah pro trojku, případně nejrůznější skiny a modifikační kartičky tak, jak byly v průběhu aktivního života všech tří her k dispozici.

Jediné, co zbývá vyřešit, je míra vylepšení, pokud k nějakému vůbec mělo dojít. Už před necelými dvěma týdny jsme poukazovali na to, že Microsoft Store sliboval pro celou kolekci rozlišení 4K, v takovém ale nebyl první díl dostupný a tudíž by muselo dojít na upscale. Hádáme ale, že přesně tyhle informace přinese večerní stream, kterým vás budeme provázet živě, včetně standardního simultánního překladu.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru