Kolekce klasik od Blizzardu se zdarma rozrostla

Kolekce klasik od Blizzardu se zdarma rozrostla

Do kompilace přibyly další dvě hry - The Lost Vikings 2 a RPM Racing. A navrch nové bonusy

Zdroj: Blizzard
14. 4. 2021

V únoru vyšla kompilace Blizzard Arcade Collection. Balíček retro her pro PC, PS4, Xbox One a Switch nabídl tři tituly – The Lost Vikings, Rock N Roll Racing a Blackthorne. Od počátku se jednalo o pěknou kolekci, kteří přišla s několika příjemnými bonusy, po nichž často u podobných produktů voláme. Máte možnost přetočit hru nazpět, sledovat walkthrough a kdykoli se zapojit do hry, libovolně ukládat a k dispozici je navíc i jakési virtuální muzeum s různými materiály, nepoužitým obsahem, hudbou a rozhovory. Prostě pěkný balíček. A teď se nečekaně rozrostl hned o dvě další hry.

Kompilace nově obsahuje také hry The Lost Vikings 2 z roku 1997 a RPM Racing z roku 1991, což je vlastně duchovní předchůdce Rock n‘ Roll Racing. Druhý jmenovaný titul navíc přichází s různými obrazovými módy. Ani s tím se ale zřejmě v Blizzardu nespokojili a přišli s dalšími vylepšeními, funkcemi a přírůstky.

The Lost Vikings 2 jsou zajímaví v tom, že Blizzard měl na starost jen verzi pro SNES a ostatní platformy (PC, PlayStation, Saturn) zastali vývojáři ze studia Beam Software.

Muzeum nyní nabízí podle autorů nový pohled na vývoj klasik prostřednictvím design dokumentů. Díky tomu se fanoušci mohou dozvědět, jak se tyto hry zrodily z původních konceptů až po finální produkt. Už dříve dostupnou závodní hru Rock N Roll Racing obohatil zase nový streamovací režim. Díky němu je možné vysílat hru bez obav s MIDI verzemi licencovaných skladeb původního soundtracku. Všechny novinky už jsou k dispozici a do kolekce přibyly zdarma prostřednictvím posledního updatu.

Stojí za zmínku, že závody RPM Racing (zkratka Radical Psycho Machine Racing) pro SNES měli ještě vývojáři na svědomí pod názvem Silicon & Synapse a šlo o remake starší hry Racing Destruction Set od EA. The Lost Vikings 2 jsou zase zajímaví v tom, že Blizzard měl na starost jen verzi pro SNES a ostatní platformy (PC, PlayStation, Saturn) zastali vývojáři ze studia Beam Software. Jejich verze používala předrenderovanou 3D grafiku, hudbu z CD i dabing, zatímco Blizzard dál na SNESu spoléhal na klasickou stylizaci z původní hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru