Kojima Productions vynechá Tokyo Game Show

Kojima Productions vynechá Tokyo Game Show

Na akci po letech vystoupí Sony. Nintendo jen za zavřenými dveřmi, Česko bez zástupce

Zdroj: Kojima Productions
4. 7. 2024

Organizátoři letošního ročníku veletrhu Tokyo Game Show zveřejnili seznam všech 731 vystavovatelů, kteří na výstavišti Makahari Messe od 26. do 29. září obsadí neuvěřitelných 3190 stánků. Ačkoliv se už o loňském ročníku mluvilo jako o velkém, a patrně největším v historii, tisková zpráva japonské asociace CESA mluví o překonání rekordu z roku 2023. Spuštěn byl rovněž oficiální web letošní Tokyo Game Show a vstupenky pro zahraniční návštěvníky půjdou do prodeje 25. července. Nás nicméně zajímá zmiňovaný seznam vystavovatelů, z nichž 448 pochází z Japonska a 283 ze zahraničí. Pokud se ptáte, zda mezi nimi letos bude nějaký domácí zástupce, třeba i v podobě českého národního stánku, odpověď je ne, což bohužel platí i pro některé další kdysi tradiční účastníky.

O seznamu vystavovatelů informoval mezi prvními magazín Gematsu, který poukázal zejména na to, že se poprvé od roku 2019 vrací společnost Sony. Ta zarputile ignoruje většinu velkých herních akcí, kde jsou aktivní její dva největší konkurenti, což ale z druhé strany automaticky neznamená, že můžeme čekat zásadní oznámení právě z Tokyo Game Show. Jde ale aspoň o určitý symbol změny přístupu a potenciálně i obnovení partnerství s akcemi jako je Summer Game Fest, případně Gamescomem. Na Tokyo Game Show by měl mít výrobce PlayStationu vlastní velký stánek v nejexponovanějších výstavních prostorech, je ale otázkou, co na konci září bude prezentovat.

Další zajímavá změna nastala u studia Hidea Kodžimy – Kojima Productions – které se veletrhu naopak v uplynulých letech účastnilo pravidelně. Tentokrát zastoupeno není, nepočítáme-li stánek v části s reklamními předměty, takže pokud jste s nadějí vyhlíželi novinky o Death Stranding 2 nebo o hororové hře prozatím známé jen jako „OD“ pak se nedočkáte. A veřejně komunikované informace patrně nelze očekávat ani od Nintenda, kterému jinak přítomnost na domácím veletrhu nebývá cizí, protože společnost bude zastoupena jen v části určené pro obchodní schůzky, případně prezentace za zavřenými dveřmi. Připomínáme, že začátkem podzimu už může Nintendo potenciálně mluvit o své nové konzoli, pokud se tak ale stane, bude to (znovu?) jen pro vybrané partnery či novináře.

Na Tokyo Game Show pak nebude mít žádné zastoupení Microsoft, který v uplynulých letech častokrát komunikoval nutnost upevnit svou pozici na japonském trhu, což ale vzalo za své i zavřením vlastního japonského studia Tango Gameworks. Microsoft nebude na TGS ani v jedné z mnoha sekcí veletrhu, nevylučuje to ale samozřejmě vlastní naznačovanou prezentaci zaměřenou například na nový hradware, která by proběhla samostatně nebo v jiném termínu. Naproti tomu se ale můžete těšit na informace o hrách, které zastupuje, vyvíjí či vydávají společnosti jako Square Enix, Sega, Atlus, Ubisoft, SNK, THQ Nordic nebo například Teyon. Nic konkrétního o jejich lineupu ale samozřejmě v tuto chvíli známo není.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru