Kojima Productions se pouští do filmu a televize

Kojima Productions se pouští do filmu a televize

Nová pobočka sídlící v Los Angeles má pomoci studiu rozšířit jeho značky do dalších oblastí

Zdroj: Kojima Productions
22. 11. 2021

Japonské studio Kojima Productions otevírá novou filmovou, televizní a hudební divizi v Los Angeles. S informací přišel jako první magazín GamesIndustry.biz. Cílem pobočky je, aby přenesla značky týmu do dalších oblastí popkultury. Tým povede Riley Russell, který předtím pracoval v Sony skoro 28 let. Jeho úkolem je rozšířit všeobecné povědomí o hrách, na kterých studio pracuje. Chtějí spolupracovat s těmi nejlepšími v příslušných oborech zábavního průmyslu.

Jočiko Fukuda z Kojima Productions prohlásil, že budou hledat další způsoby, jak zapojit fanoušky. Nová divize vezme podle něj tým do dalších oblastí, kde mohou demonstrovat svou kreativitu nad rámec videoher. Zakladatel studia Hideo Kodžima se pochopitelně nijak netají svou celoživotní vášní pro film a televizi. Nebylo by překvapením, kdyby své ambice rozšířil i na tomto poli. A vzhledem k jeho perfekcionismu určitě dává větší smysl, aby si firma hlídala případné adaptace sama podobně jako Sony prostřednictvím PlayStation Productions.

A co Metal Gear?

Hideo Kodžima každou svou hru za uplynulé čtvrtstoletí pojal tak trochu jako film a asi nikoho by nepřekvapilo, kdyby jednou vlastní film natočil. Konkrétně Death Stranding by se na stříbrném plátně také neztratil. Bohužel do odkládané filmové adaptace Metal Gearu už zasáhne maximálně neformálně, protože práva na značku vlastní Konami.

Film Metal Gear se oznamoval hned několikrát. Poprvé už v roce 2006 a premiéru měl mít v roce 2011. Spekulovalo se, že by hlavní roli mohl hrát Hugh Jackman nebo Christian Bale. Projekt šel k ledu v roce 2010. Znovu se plány rozeběhly v roce 2012. Projektu se později ujal režisér Jordan Vogt-Roberts. Scénář se ale opakovaně přepisoval. O roli Snakea měl zájem třeba Oscar Isaac, který ji v prosinci 2020 skutečně dostal.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru