Death Stranding Director’s Cut, Sony Interactive Entertainment, Kodžimovi se nelíbí podtitul Director’s Cut pro Death Stranding

Kodžima nemá rád termín Death Stranding Director's Cut

V nové verzi není nic, co by bylo vystřiženo z té původní. On by novinku nazval Director’s Plus

Zdroj: Sony
12. 7. 2021
Název: Death Stranding Director’s Cut Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: ,
Datum vydání:
24. 9. 2021
30. 1. 2024 (iOS, Mac)

Hideo Kodžima sice už v září vydá Death Stranding Director’s Cut, ale sám tomuto titulu zjevně příliš nefandí. Na svém Twitteru respektovaný designér napsal, že režisérský sestřih u filmu znamená nějakou dodatečnou verzi, protože původně neměl režisér ve střihu poslední slovo, anebo musel být film do kin zkrácen. Naznačuje to podle něj nesprávně, že z původní hry bylo něco vystřiženo.

Ve skutečnosti ale nová edice neobsahuje nic, co by v původní mělo být a chybělo. Ale je to doopravdy něco navíc. Naznačil tak, že by se tato edice mohla označovat jako Director’s Plus. Sám prý nemá termín Director’s Cut rád.

Tohle není je next-gen update, ale režisérský sestřih, jako by říkala Sony.

Jenže vydavatelem hry je společnost Sony a té se zjevně termín Director’s Cut zalíbil. Chystá ho i pro novou a rozšířenou verzi Ghost of Tsushima. Šéf PlayStation Studios Hermen Hulst přitom po jejím oficiálním oznámení naznačil, že přijdou další. A v tomto smyslu se zdá, že tenhle podtitul také může částečně legitimizovat placený upgrade. Tohle není je next-gen update, ale režisérský sestřih, jako by říkala Sony.

Důvod, proč si PlayStation zvolil právě tenhle marketingový přívlastek, není těžké uhodnout. Zní dobře, každý mu rozumí a zákazníci ho interpretují jako nějakou přidanou hodnotu. I když by se stejně tak mohlo jednat o definitivní verzi nebo finální edici, Sony si nepochybně ověřila v rámci nějakých průzkumů, jaké slovní spojení otevře lidem peněženky.

Mimochodem, Death Stranding Director’s Cut má mít velikost skoro 69 GB bez Day 1 patche a preload bude k dispozici 17. září.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru