OD (Overdose), Kodžimovi se nedařilo udat svou novou hru

Kodžimovi se nedařilo udat svou novou hru

Spolupráce s Microsoftem vzešla z pochopení jeho nápadu, pro jiné byl až moc bláznivý

Zdroj: Kojima Productions
22. 12. 2022
Název: OD (Overdose) Vývojář: Žánr:

V posledních dvou týdnech je obzvláště živo kolem Hidea Kodžimy a jeho tvorby. Začalo to krátce před The Game Awards, které konečně přineslo dlouho očekávané oznámení Death Stranding 2, a minulý týden byla k velkému překvapení dokonce oznámena i filmová adaptace, která přinese nový příběh ze světa Death Stranding. Nezapomínejme ale ani na další Kodžimův projekt, jímž je cloudový horor pro Xbox. I o tom se nyní Kodžima rozpovídal v rozhovoru pro IGN, v němž byl mimořádné sdílný a který vznikl v rámci prohlídky nových prostorů studia Kojima Productions.

V rozhovoru došlo samozřejmě na oba díly Death Stranding, ale i na počátky Kodžimova nového studia nebo dávnější vzpomínkový výlet do minulosti. Kromě Death Stranding 2 nás však čeká ještě další titul, který sám Kodžima označuje za neobvyklý a tak trochu i za vesmírný program. „Projekt, na kterém pracujeme se společností Microsoft, je projekt, o kterém přemýšlím už pět nebo šest let. Projekt vyžadoval infrastrukturu, která nikdy předtím nebyla potřeba, takže jsem ho řešil s nejrůznějšími velkými společnostmi a prezentoval ho, ale nejspíš si mysleli, že jsem se zbláznil. Nakonec to byl Microsoft, kdo ukázal, že tomu rozumí, a nyní na tomto projektu spolupracujeme, včetně technologické stránky,“ prozradil Kodžima.

Projekt jsem řešil s nejrůznějšími velkými společnostmi, ale nejspíš si mysleli, že jsem se zbláznil.

Ačkoli nebyl titul konkrétně pojmenován, víme, že Kodžima pracuje i na hře Overdose. Ta se nedávno potýkala s poměrně velkým únikem, jehož součástí byly nejprve obrázky, ale poté i video, ač zachyceno poněkud bizarním způsobem. Herečka Margaret Qualley, která je se hrou již delší dobu spojována a objevila se i na zmíněných záběrech, hrála ovšem i v prvním Death Stranding, a tak se krátce před The Game Awards spekulovalo, zda se blíží oznámení Death Stranding 2, nebo této hry pro Xbox. Z úniku však víme, že by skutečně mělo jít o Overdose. Kodžima se každopádně rozpovídal už minulý týden a zmínil, že by rád v příštím roce odhalil svůj nový titul. V tuto chvíli se předpokládá, že čas Overdose konečně přichází, což ostatně nyní naznačuje i zmínění spolupráce s Microsoftem.

Vzhledem k tomu, jakým je Kodžima vývojářem i člověkem, není příliš překvapivé, že o svém novém projektu hovoří jako o neobvyklém. Podobně ostatně už o jeho předchozích hrách smýšlejí sami hráči, a to samozřejmě včetně Death Strandingu. Ten vznikl a i pokračování nyní vzniká jako exkluzivita pro PlayStation, přičemž se nedá říct, že by se jednalo o běžnou hru. Tentokrát si na netradiční Kodžimův počin troufl i Microsoft a podle dosavadních vyjádření i toho, kolikrát byl tento projekt odmítnut, se zdá, že nás čeká ještě něco podivnějšího než v případě Death Stranding. Doufejme tedy, že Kodžimovi plány vyjdou a příští rok se dočkáme plnohodnotného oznámení Overdose.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru