Klasický Gamescom letos nebude, proběhne jen digitálně

Klasický Gamescom letos nebude, proběhne jen digitálně

Německá vláda zakázala pořádání velkých akcí do konce srpna. Loni přilákal 370 tisíc lidí

Zdroj: Gamescom/Vortex
16. 4. 2020

Populární veletrh Gamescom v Kolíně nad Rýnem se letos kvůli koronaviru neuskuteční. Nebo přinejmenším ne ve své tradiční podobě. Německá vláda pozastavila pořádání velkých akcí až do konce srpna, což ovlivnilo právě i organizátory Gamescomu. Původně se měl veletrh na západě Německa uskutečnit od 25. do 29. srpna. Pořadatelé však ujišťují, že ze svých plánů nevycouvají úplně a svůj festival transformují v digitální akci, o níž další podrobnosti zveřejní co nejdříve.

Zajímavé je, že se Gamescom nesnaží změnit termín a neuskuteční se třeba o pár týdnů později, kdy už zákaz platit nemá.

Všem, kteří už stihli zakoupit vstupenku, budou samozřejmě vráceny všechny peníze. Ještě před pár týdny přitom organizátoři věřili, že se zrušení akce vyhnou a oči celého herního světa se upínaly ke Gamescomu coby první potenciální velké show po koronaviru. Všeobecně se mělo za to, že pořadatelé “vydělají” na svém jedinečném statusu a budou se tu například prezentovat konzole nové generace a hry pro ně určené.

Zajímavé je, že se Gamescom nesnaží změnit termín a neuskuteční se třeba o pár týdnů později, kdy už zákaz platit nemá. V každém případě mají jeho organizátoři v záloze digitální alternativu, ujistili už před časem. S jistotou má být její součástí také akce Opening Night Live, slavnostní ceremoniál, jehož průvodcem je Geoff Keighley a loni se uskutečnil za velkého zájmu vůbec poprvé.

Gamescom je obrovská akce, která minulý rok přilákala do Kolína nad Rýnem přes 370 tisíc návštěvníků z celého světa. Přenos z Opening Night Live pak sledovalo on-line loni přes půl milionu lidí. Podrobnosti o slíbeném rozšířeném digitálním programu pro letošní rok zatím nejsou k dispozici.

Gamescom je v každém případě po GDC nebo E3 další významnou herní akcí, do jejíchž plánů vstoupila aktuální pandemie. Bude zajímavé sledovat, který z následujících veletrhů už proběhne podle plánů, protože se z něj stane mimořádně zajímavá akce. Teoreticky to může být například Tokyo Game Show konané od 24. do 27. září čí Paris Games Week, který se uskuteční od 23. do 27. října.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru