Klasický BlizzCon se letos neuskuteční

Klasický BlizzCon se letos neuskuteční

Blizzard plánuje hybridní akci na začátek příštího roku. Budou to menší setkání a on-line část

Zdroj: Merlin'in Kazani
27. 5. 2021

Společnost Blizzard oznámila, že bohužel ani letos se BlizzCon neuskuteční v tradiční podobě. Pořadatelé ale plánují hybridní akci na začátek příštího roku. Už loňský ročník festivalu byl zrušen kvůli koronaviru a už teď je organizátorům jasné, že na letošní listopad nemohou zacílit i kvůli náročnosti všech příprav. Náplastí nám má být globální on-line show v kombinaci s menšími osobními setkáními.

Uspořádat podobnou show trvá několik měsíců.

Jak to přesně bude vypadat v praxi? Na to si zatím musíme počkat. I když se situace ve Spojených státech okolo pandemie zlepšuje, zorganizovat a zajistit takovou akci pro tisíce lidí není stále nic samozřejmého a hlavně to stojí spoustu času, který už pořadatelům došel.

Blizzard dobře ví, že spousta hráčů je nedočkavá vypravit se klidně přes celou zeměkouli ve snaze sejít se s dalšími fanoušky, ale bezpečnost je na prvním místě a uspořádat podobnou show trvá několik měsíců. Představuje to navíc velkou zátěž nejen pro samotný Blizzard, ale také jejich partnery z řad vystupujících, hostů, esportovců a podobně.

Zdá se, že jednou z prvních akcí s omezenou účastí přímo na místě bude letošní Tokyo Game Show, která připadá na 30. září až 3. října. Naštěstí se tento veletrh čím dál víc orientuje i na západní publikum.

Kvůli nejistotě posledních měsíců nemohli přípravy dosud pokračovat standardním způsobem a nyní už by se klasický fyzický festival nestihl zorganizovat, ani kdyby bylo možné jej v podzimním termínu uspořádat. Poté, co se plánů na fyzickou akci vzdal i německý Gamescom, se tak zdá, že jednou z prvních globálních herních akcí s omezenou účastí přímo na místě bude letošní Tokyo Game Show, která připadá na 30. září až 3. října. Naštěstí se tento veletrh čím dál víc orientuje i na západní publikum.

Namísto klasického BlizzConu už letos proběhl takzvaný BlizzConline. Oznámen byl loni v září a proběhl od 19. do 20. února 2021. Dočkali jsme se při této příležitosti řady novinek a virtuálně tu vystoupila také slavná skupina Metallica. Tradiční BlizzCon obvykle připadá na listopad a doma je v Anaheim Convention Center v Kalifornii. Poslední tradiční ročníky navštívilo okolo 40 tisíc lidí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru