King of Seas, 3DClouds, King of Seas je stylizované RPG z drsného světa pirátů

King of Seas je stylizované RPG z drsného světa pirátů

Dobrodružství hrdlořezů slibuje rum i námořní bitvy. Inspirovalo se u Pirates Sida Meiera

Zdroj: 3DClouds
17. 7. 2020
Název: King of Seas Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Jméno vývojářského týmu 3DClouds vám pravděpodobně známé nebude, fanoušci závodních arkád o něm ale něco zaslechnout určitě mohli. Od roku 2018 vytvořil tento tým závody All-Star Fruit Racing, Xenon Racer a Race With Ryan, přičemž jejich portfolio ještě loni doplnila bojová hra jménem Carrumble, v níž hlavní roli opět sehrála auta. A i když byla vozidla pro tento italský tým centrálním prvkem, v nově oznámeném singleplayerovém titulu King of Seas se své původní tvorbě vzdálí a vydají se na moře. Nově oznámené King of Seas bude arkádou zasazenou do pirátského prostředí a nejlépe ji lze připodobnit k Sid Meier’s Pirates! či k restartovanému Skull & Bones.

Níže se můžete podívat na první upoutávku, která odhaluje krásy stylizovaného a procedurálně generovaného světa, v němž nebude nouze o ztracené ostrovy, napínavé námořní bitvy a pochopitelně ani o dobře ukryté poklady. Chybět nesmí pro námořní plavbu klíčové proměnlivé počasí, které má logicky vliv na chování hráčovy lodi i na to, kudy se může při svých cestách za dobrodružstvím plavit. Nutno ovšem přiznat, že výběr pestrobarevné grafiky svádí k porovnávání se Sea of Thieves – i když se jedná o zcela jiný koncept – a vývojáři z 3DClouds se zkušenosti a hlavně možnostem Rare příliš rovnat nemohou.

Příběh hry bude vyprávět o pouti hlavního hrdiny za pomstou smrti vlastního otce. Během putování neznámými vodami hráči potkají řadu zajímavých postav, splní množství rozličných úkolů a hlavně se mají zhostit role vůdce všech pirátů. Samotná náplň má být rozdělená do jednotlivých misí a průchod hrou by měl dynamicky reagovat na chování a postup hráče. Zde vývojáři slibují zejména zvyšující se obtížnost s každým dalším obsazeným přístavem a větší koncentraci nepřátel. Z hlediska žánru se máme těšit na tradiční akční RPG, kde má roli hlavní postavy plnit samotná loď, nikoli pouze její kapitán. V tomto ohledu King of Seas přinese pětici upravitelných korábů, kterým půjde měnit nejen výbava, ale také dovednosti ve stylu jiných her na hrdiny. Dovedností má být k dispozici více než dvě desítky a rozděleny budou do třech kategorií dle zvoleného herního stylu. Námořní bitvy v podání King of Seas nemají být pouze o kanónech, ale řeč přijde i na manévrovací schopnosti, rychlost lodí a další aspekty, které bude možné popisovanou formou vylepšovat.

Vedle soubojů s ostatními piráty, obchodními loděmi a jiným námořnictvem se hráči mohou těšit také na řadu dalších doplňkových aktivit. Jednotlivé přístavy získané na stranu hráče například přinesou dodatečné speciální mise a kromě hledání pokladů dojde řeč i na obchodování, které bude brát v potaz poptávku i nabídku jednotlivých regionů. S obchodem dále souvisí i možnost rybaření, které patrně v kombinaci s větším množstvím druhů ryb a s proměnlivým počasím bude samo o sobě plnit roli minihry. Co se týče dalších prvků, vývojáři jsou v tuto chvíli poměrně skoupí na detaily a z tiskového prohlášení či produktové stránky na Steamu můžeme vyčíst už jen to, že King of Seas nebude obsahovat žádnou formu multiplayeru a ve hře nikdy neopustíte vlastní loď. Další informace ale mají podle lidí z 3DClouds přijít již brzy, také proto, že King of Seas dorazí už během podzimu na PC, PlayStation 4, Xbox One a také Nintendo Switch, kam svým zpracováním perfektně zapadá.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru