Gotham Knights (Batman), Warner Bros. Interactive Entertainment, Kdo jsou hrdinové nové hry Gotham Knights

Kdo jsou hrdinové nové hry Gotham Knights

Seznamte se s postavami, za které si zahrajeme. Vývojáři představují Batmanovu rodinu

Zdroj: Vortex/WB Games
24. 8. 2020
Název: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 21. 10. 2022

Vývojáři ze studia Warner Bros. Games Montréal o víkendu konečně ukázali nového Batmana bez Batmana. V Gotham Knights je Bruce Wayne údajně po smrti a na jeho místo jako ochránci metropole nastupují Batgirl, Nightwing, Red Hood a Robin. Hru jsme vám přiblížili už v sobotu večer. Víme, že nabídne volitelnou kooperaci pro dva hráče, ovladatelné dopravní prostředky i RPG prvky, nebude na rozdíl od Suicide Squad zasazena do stejné reality jako arkhamská série a vyjde příští rok pro PC, současné i nové konzole. Kdo jsou ale její hrdinové? Právě na ně se zaměříme v tomto článku. Představíme si jak tak, jak je popisují samotní vývojáři, protože jak známo spletité komiksové mytologie nemusí mít vždy jednotnou interpretaci universa a jeho postav. Každá má mít přitom odlišné schopnosti, přednosti, taktiku i způsob boje.

Batgirl

Barbara Gordon, dcera komisaře Jima Gordona, přijme identitu Batgirl. Už dříve pomáhala samotnému Batmanovi jako Oracle. Její otec je po smrti stejně jako Bruce Wayne a nyní je sama připravená postavit se zločinu v nové roli. Nejenže je schopná hackerka, ale ovládá i bojová umění jako capoeira, džu-džitsu nebo kickbox. Má obrovskou vůli, odhodlání a nikdy neustupuje. Vliv na ni měl nejen Bruce Wayne, ale přirozeně také její otec, který obětoval svůj život pro Gotham. Batgirl se chce ujistit, že tak neučinil zbytečně. Barbara byla upoutaná na invalidní vozík, aby se později stala informační a komunikační expertkou známkou jako Oracle. Smrt jejího otce jí ale dodala sílu trénovat, zotavit se a postavit se znovu na nohy. Vrátila se proto do aktivní služby jako Batgirl. Stále však stejně brilantně ovládá techniku a nejrůznější počítačové systémy. Batgirl má bojovat podobně jako Batman a umí například vyvolat hejno netopýrů.

Nightwing

Kostým Nightwinga oblékne Dick Grayson, který byl dříve úplně prvním Robinem a Batmanovým chráněncem, než se vydal bojovat se zločinem na vlastní pěst. Má být tím nejstarším a nejzkušenějším z Batmanova “klanu”. Je to přirozený vůdce, který ovládá akrobacii a spoléhá se na zbraně na blízko. Dick je charismatický a optimistický muž, který vyrůstal v neobvyklém, ale milujícím prostředí cirkusové rodiny, proto si ze všeho nejvíc cení mezilidských pout a vazeb. Nightwing věří, že aby měl boj smysl, je třeba bojovat za něco skutečného, a tím jsou právě jeho blízcí.

Red Hood

Také Jason Todd dříve oblékal kostým Robina, byl tím druhým v pořadí. Později však přijal identitu Red Hooda. Tenhle antihrdina má problém udržet své rozbouřené emoce na uzdě, ale nikdy neváhá přispěchat na pomoc příteli v ohrožení. Ovládá nejrůznější bojové techniky i konvenční a netradiční zbraně. Red Hood chce, aby zločinci v Gothamu zaplatili za to, co město působí. I když prý dosáhl maximálního potenciálu lidské fyzické síly, v souladu s Batmanovou tradicí se zavázal používat jen nesmrtící techniky boje.

Robin

Nejmladší členem party je Tim Drake, který se stal třetím Robinem v pořadí, tím aktuálním z pohledu hry. Je to mistr dedukce, který naprosto věří v ideály Batmana a doufá, že se stane jeho plnohodnotným nástupcem. Ohání se tyčí, vyniká v plížení a ovládá i umění psychologické války. I když je to “benjamínek” party, je nejbystřejší. Věří, že Gotham potřebuje hrdinu, jakým byl Bruce Wayne pod netopýří maskou. Batman byl jeho mentorem a vzorem, který chce Tim následovat. Pohání jej přitom jeho ideály a ne jen smrt Bruce. Robin se díky přístupu k satelitům Justice League může teleportovat na krátké vzdálenosti.

Proti Batmanově rodině bude naopak stát spolek známý jako Court of Owls, který se poprvé v komiksech objevil v roce 2011. Ten pravděpodobně také stojí i za smrtí Bruce Waynea. S jistotou už víme, že mezi nechvalně proslulými padouchy se objeví třeba Mr. Freeze. I když je Batman mrtvý, jeho nástupci se stále budou moci spolehnout na pomoc Alfreda.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru