Borderlands 3, 2K Games, Kdo blokuje podporu cross-playe Borderlands 3 na PS4 a PS5?

Kdo blokuje cross-play Borderlands 3 na PS4 a PS5?

Multiplayer může technicky fungovat napříč systémy. Na PlayStationu ale bude chybět

Zdroj: Gearbox
28. 5. 2021
Název: Borderlands 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 13. 9. 2019

V uplynulých týdnech a vlastně i měsících se na základě různých problémů a výroků opakovaně řešilo, zda Sony doopravdy podporuje, anebo ve skutečnosti naopak různými obstrukcemi a pravidly brání cross-platform multiplayeru. Případně zda si za něj nechává od vývojářů a vydavatelů platit. Šéf Gearboxu Randy Pitchford přišel na Twitteru s velmi zajímavou zprávou z tohoto soudku.

Oznámil, že je připraven k vydání nový update pro Borderlands 3 a že obsahuje plný crossplay. Autoři ale byli podle něj požádáni vydavatelem (!), aby ze hry odstranili podporu crossplaye pro konzole PlayStation. Co je důvodem, můžeme zatím jen spekulovat. Jsou to snad nedávno probírané kompenzace, které měla Sony za tuto možnost požadovat? Nechtělo se je vydavateli platit?

Dlouho očekávaná funkce je podle Pitchforda technicky připravená pro všechny platformy, ale ať už za to nakonec může kdokoli nebo cokoli, skoro jisté je, že si hned tak hráči na PS4 a PS5 s ostatními nezahrají. A to je nepochybně velká škoda.

Už delší dobu si přitom autoři her stěžují, že Sony sice deklaruje, že podporuje crossplay a je otevřená této funkci, nicméně v praxi mnohá studia opakovaně naráží na nemožnost ji prosadit, ačkoli mají vše hotové. Otázkou je, zda je důvodem právě nedávno odtajněná informace, že Sony nechce dát cross-plaform multiplayeru zelenou zadarmo. A v tom právě může být kámen úrazu.

I mlčení ale může znamenat souhlas. V tomto případě souhlas s výše uvedenou teorií, která se skloňuje nejčastěji.

Na vyjádření vydavatele Borderlands, kterým je společnost 2K Games, se nadále čeká. Stejně tak se k problému zatím nevyjádřila ani Sony. A mlčí i samotný Randy Pitchford a studio Gearbox, ačkoli nepochybně vidí, co jeho tweet rozpoutal. I mlčení ale může znamenat souhlas. V tomto případě souhlas s výše uvedenou teorií, která se skloňuje nejčastěji.

Autoři vyjádřili ještě před vydáním Borderlands 3 přání podporovat cross-platform multiplayer napříč všemi systémy, takže v tom nepochybně hraje nějakou roli politika nebo peníze.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru