Call of Duty: Black Ops Gulf War (pracovní), Activision, Kampaň v letošním Call of Duty má mít otevřený svět

Kampaň v letošním Call of Duty má mít otevřený svět

Tom Henderson mluví o změně přístupu autorů série. Open world má mít i následující díl

Zdroj: Activision
5. 2. 2024

Aby spekulací se startem nového týdne náhodou nebylo málo, přidáváme další. Pochází od věrohodného zdroje – konkrétně od insidera Toma Hendersona – a týká se jeho královské disciplíny. Řeč je pochopitelně o Call of Duty, konkrétně pak o letošním spekulovaném Call of Duty: Black Ops Gulf War, které by mělo mít podle Hendersonových zdrojů unikátně zpracovanou kampaň. Vývojáři ze studia Raven, kteří na ní mají pracovat, prý budou chtít využít koncept open worldu, díky čemu by příběhová část nového Call of Duty mohla připomínat například Far Cry.

Henderson se ve svém článku opírá o informace od lidí, kteří mu anonymně poskytli vhled do situace nejen ve zmíněném studiu Raven, ale také v Treyarchu, které má pracovat na zbytku hry, tedy konkrétně na multiplayeru a módu se zombíky. Co se týče kampaně, nejde tak úplně o první snahu zpracovat ji jinak – už Modern Warfare 3 prostřednictvím Open World Missions dalo hráčům trochu více volnosti. V případě Gulf War ale má jít o kompletně nové pojetí, v rámci kterého budou hráči operovat na jediné mapě, využívat k přesunu dopravní prostředky či fast travel a plnit jednotlivé mise. Kolik jich bude a jak lineárně budou zpracovány, zatím Henderson netuší, dodává ale, že má jít o rozsáhlejší změnu přístupu ke hře jako takové, která se má odrazit i v dalším pokračování.

O něm zatím Henderson a spekulace obecně mluví jen jako o projektu Saturn, který by měl dorazit v obvyklém termínu příští rok. Podle Hendersona ale zatím projekt nemá přiřazeného ani vedoucího vývojáře a momentálně existuje jen ve fázi konceptu. Ostatně, do vydání zbývá přibližně 20 měsíců, takže podle očekávání zatím není možné mluvit konkrétněji. V případě Gulf War bychom se nicméně mohli dočkat už v říjnu letošního roku a užít si dohromady již šesté dostaveníčko v rámci minisérie Black Ops. Uvidíme tedy, nakolik byl Henderson přesný, s přihlédnutím k jeho dřívějším zprávám je ale na místě očekávat, že se i tyto zvěsti přetaví ve skutečnost.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru