Call of Duty: Vanguard, Activision, Kampaň Call of Duty: Vanguard uvidíme už ve středu

Kampaň Call of Duty: Vanguard uvidíme už ve středu

Vývojáři vystoupí na Gamescomu. Vyjádřili se i k tomu, proč v traileru chybí logo Activisionu

Zdroj: Activision
22. 8. 2021
Název: Call of Duty: Vanguard Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 5. 11. 2021

Minulý čtvrtek představil trojlístek vývojářů ze studií Sledgehammer Games, Raven Software a Treyarch nový díl série Call of Duty. Odhalení proběhlo prostřednictvím speciální události ve Warzone a korunoval jej první trailer zaměřený na příběhovou kampaň, hlavní hrdiny a čtveřici prostředí, která následně navštívíme i v multiplayeru. Ze hry jako takové ale zatím vývojáři neukázali nic, což se podle informací moderátora Geoffa Keighleyho změní už příští středu. V rámci Opening Night Live, která slavnostně zahájí letošní ročník Gamescomu, budou vývojáři ze Sledgehammeru připraveni ukázat část kampaně. K prezentaci si navíc přizvou herečku a dabérku Lauru Bailey, která propůjčila svůj hlas postavě Poliny Petrovové, a bude to pravděpodobně ona, na kterou se bude ukázka zaměřovat.

Jak Keighley upřesnil na Twitteru, hráči budou moci sledovat průchod některou z vybraných úrovní, a pokud by úvaha stran ruské odstřelovačky byla správná, s největší pravděpodobností uvidíme bitvu o Stalingrad. Jde o jedno ze čtyř bojišť, které Vanguard bude v plné verzi zpracovávat, spolu se západní Evropou, severní Afrikou a Pacifikem. Pokud nejste příliš naladění na příběhovou část – i když by jí zpracování v duchu Call of Duty: WW2 v kombinaci s technickými vymoženostmi posledního Modern Warfare mohlo skvěle padnout – na vybrané z vás se zřejmě dostane už nedlouho po Gamescomu. Ačkoliv vývojáři ještě nepotvrdili přesná data, insider Tom Henderson spolu s dalšími tvrdí, že alfatest bude k dispozici od 27. do 29. srpna, a to převážně na základě úniku přímo z PlayStation Storu. V polovině minulého týdne našli datamineři obrázek, odkazující na alfatest nového módu Champion Hill s očekávanou velikostí kolem 20 GB. Už 26. srpna by jí mělo být možné stáhnout a úderem půlnoci se pustit do hraní, nelze však nyní s určitostí říci, zda bude alfa dostupná jen na PlayStationu, nebo i na dalších platformách. Chystat by se pak měla pochopitelně i beta, kterou Henderson tipuje na 16. až 20. září, ovšem už od 10. 9. by mohli začít hrát hráči na PlayStationu.

S odhalením Call of Duty se pak pojí i záležitost kolem absence loga Activisionu, kterou jsme probírali v posledním novinkovém souhrnu. Ve videu ho nenajdete ani na začátku, kde bylo například při odhalení Black Ops Cold War, ale ani v závěru na finální obrazovce s logy všech zastoupených společností. V úvodu zve na odhalení Call of Duty samotné Call of Duty, což působí trochu zvláštně a v závěrečné obrazovce je mezi logem Sledgehammer Games a odkazem na oficiální web série podezřelé prázdné místo. V podstatě obratem se začalo spekulovat, že viditelnost společnosti byla snížena na minimum kvůli probíhajícímu sporu ohledně podmínek na pracovišti, v průběhu víkendu ale došlo na oficiální vyjádření Activisionu a vše je rázem jinak. Na dotaz novináře Stephena Totila, který dříve vedl Kotaku a nyní je zodpovědný za newsletter Axios Gaming, odpovídá mluvčí Activisionu: „Hra Call of Duty se stále rozšiřuje do neuvěřitelného univerza zážitků. Šlo o uměleckou volbu, která odráží způsob, kterým Vanguard coby další velký díl reprezentuje celou sérii.“ Pravda, moudří z toho příliš nejsme, ale pokud šlo o uměleckou volbu, pak je všechno zcela jasné

Ať už ale za tímto rozhodnutím stojí cokoliv, o trailer projevili hráči zájem, když sesbíral už víc zhlédnutí na oficiálním kanále série nežli předchozí Black Ops Cold War. Od minulého čtvrtka má trailer Call of Duty: Vanguard na svém kontě 18,5 milionu zhlédnutí, 133 tisíc palců nahoru a 18 tisíc dolů. Naproti tomu první video k Black Ops Cold War má jen necelých 12 milionů zhlédnutí, ovšem 470 tisíc pozitivních reakcí a jen 15 tisíc negativních. Pohledem do komentářů už je to trochu horší a nejčastější reakce napadají historickou autenticitu, vyjadřují obavy nad cheatery a někteří fanoušci se vysloveně „těší“ na nášup battle passů a dalšího artiklu, skrze který bude hra živena pomocí mikrotransakcí. Férově ovšem musíme připomenout, že sami vývojáři vyvrátili, že by Vanguard byl historicky přesnou hrou a slíbili, že se změnou mapy i zasazení módu Warzone přijde i nových anti-cheatovací systém. Uvidíme tedy, kam dílo tří studií nakonec dokráčí, plnou verzi budeme moci začít hrát už 5. listopadu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru