FIFA 20, EA Sports, FIFA 20 nabídne v rámci FUT sezóny jako ve Fortnite

Kámen, nůžky, papír. Soutěžní zápas vyhrála náhoda

Hráči se rozhodli vyřešit potíže se servery v oficiálních kvalifikačních kláních po svém

Zdroj: EA Sports
3. 3. 2020
Název: FIFA 20 Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 27. 9. 2019

Snad každý hráč, který si čas od času pustí nějaké on-line klání s živými soupeři, se někdy dostal do situace, kdy vybraný titul přestal z důvodu chyby sítě korektně pracovat. Nejde o nic neobvyklého, smutné ale je, když se něco takového stane v kvalifikačním zápase do důležitého turnaje či jen v soutěžním kole obecně. Přesně to se ale stalo hned celé řadě hráčů snažících se tento víkend dostat dál v rámci kvalifikace soutěžního poháru ve FIFĚ, problémy serverů hry je ale jednoduše nepustily dále. Někdo čekal a zkoušel nadále, jiní ne. Jedna dvojice soutěžících to ale nechtěla nechat na EA a tuto potíž se hráči rozhodli vyřešit po svém. Tím se mimo jiné snažili poukázat na problémy, kterými dle některých hráčů poslední ročník fotbalu od Electronic Arts měsíce po vydání stále ještě trpí.

Na první pohled úsměvná situace se odehrála v rámci kvalifikace do FUT 20 Champions Cup. Vyřazovací souboje se ale bohužel kryly s větším množstvím problémů na straně serverů hry, jež se začaly objevovat už v průběhu předešlého týdne. Řada hráčů snažících se dostat v kvalifikaci dále tak bohužel narážela na to, že se do hry nebylo možné dostat, nebo že naopak byli ze hry odpojeni. Dvojice hráčů Shaun Galea a Hasan Eker se ale rozhodla vzít osud do vlastních rukou a po několika hodinách pokusů o připojení se jali porovnat své síly ve virtuální podobě hry kámen, nůžky, papír. A tím se následně nezapomněli také pochlubit na svých sociálních sítích:

Vyhrál Hasan Eker, konkrétně 3:1, čímž se chlubí rovněž na svém Twitteru, poraženým v tomto případě ale nebyl ani tak jeho soupeř. Mnohem více tento případ přitížil samotným vývojářům a potažmo i EA celkově. Zpráva o soutěžním zápase rozhodnutém takto triviálním způsobem se velmi rychle rozšířila do celého světa a zástupci vydavatele museli ve svém vlastním zájmu zareagovat. A to opět kde jinde, než právě na Twitteru:

Ve zkratce se jednalo o ojedinělý incident, který se neměl opakovat a ve sdíleném prohlášení se píše mimo jiné i o tom, že jak Shaun Galea, tak i Hasan Eker se nakonec kvalifikačních klání přeci jen zúčastnili (a neuspěli). Tak jako tak byla lhůta pro kvalifikace pro jistotu o jeden den pro všechny hráče prodloužena. To už ale bylo z reakcí hráčů na sociálních sítích jasné, že toto je minimálně z pohledu soutěžní části herní komunity pouhou špičkou ledovce. Problémy se servery jsou údajně na denním pořádku a například právě tento víkend došlo i k tomu, že například hráči Guiseppe Guastella z e-sportové odnože LA Galaxy nebyla z důvodu chyby ve hře uznána regulérní penalta a zápas prohrál (video zde). Za další jiní hráči poukazují i na to, že ve hře stále ještě přetrvávají problémy s cheatery. Pro úplnost ještě mohu zmínit to, že krátce po vydání hry se na sociálních sítích rozšířil hashtag #FixCareerMode, kterým fanoušci poukazovali na nedodělky v režimu kariéry. To mimo jiné vedlo dokonce i k petici na serveru Change.org a loni dokonce v Bukurešti, odkud tým stojící za aktuálním ročníkem pochází, proběhla i jedna menší demonstrace.

Soudě dle reakcí fanoušků bude muset FIFA 21 udělat veliký krok kupředu. Faktem ale asi bude, že běžný fanoušek, který si například nový díl série koupí jednou za dva roky či za ještě delší dobu, pravděpodobně významné potíže nezaznamená a může považovat pokrok za dostatečný. V EA ale jistě vědí, že pečovat je zapotřebí o všechny skupiny hráčů. A v tomto ohledu může mít vypovídající hodnotu například vyjádření jednoho z celosvětově nejlepších hráčů. Fnatic Tekkz o aktuální FIFĚ jednoduše prohlásil, že své hráče neodměňuje a nikdo ji nehraje rád.

Kontroverze není spjatá jen s chybami

Jestliže dění okolo nového ročníku FIFY sledujete pravidelně, tak jste mohli v posledních dnech zaznamenat i pozoruhodný případ hráče s přezdívkou Kurt0411. Ten o sobě dával pravidelně vědět v souvislosti s nevybíravými prohlášeními na stranu ostatních hráčů i vývojářů a volil při tom dost peprný slovník. EA ale minulý týden došla trpělivost a herní účty Kurta0411 společnost zablokovala, o čemž jsme více psali samostatném článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru