NHL 22, Electronic Arts, Kam se zatoulal letošní ročník NHL?

Kam se zatoulal letošní ročník NHL?

Vývojáři z EA Sports už představili golf, fotbal i americký fotbal. Po hokeji se však slehla zem

Zdroj: Electronic Arts
31. 7. 2021
Název: NHL 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 10. 2021

Už během přenosu EA Play Live a následně v mnoha streamech i soukromých zprávách na sociálních sítí se nás ptáte, kde je letošní ročník hokejové série NHL? Ačkoliv jsme si už všichni zvykli na to, že hokej není pohledem Electronic Arts tím nejpopulárnějším sportem a většina pozornosti se každoročně věnuje fotbalovým sériím FIFA a Madden, ani my se nechceme smířit s tím, že nám v Česku a na Slovensku stále velmi oblíbené NHL někdo sebere. Když už není dlouhé roky dostupné na PC a nedostává se mu té nejlepší péče, představa, že by sérii postihla pauza, není zrovna příjemná. Rozhodli jsme se proto dát dohromady všechna fakta, aby zbytečně nevznikaly mýlky a dezinformace, kterými nás rovněž byť v dobré víře zahrnujete a přinášíme vám všechno, co o NHL 22 zatím (ne)padlo, kdy bychom se mohli dočkat odhalení a nakonec i samotné hry.

Jak to bylo v loňském roce

Pojďme nejprve začít připomínkou loňské situace, která nebyla standardní zejména kvůli pandemii koronaviru. Několik uplynulých let bývá NHL oznamováno během udělování cen NHL Awards. Před pandemií připadal termín posledních několik let vždy na konec června a hráči se naučili čekat na období po E3, než se dozvěděli první informace. Loni však NHL Awards proběhly až v září a vývojáři z EA Sports zveřejnili první detaily sami na blogu koncem července. Tehdy potvrdili, že NHL 21 nebude mít žádné next-gen prvky, že namísto tradičního září dorazí pravděpodobně až v říjnu a že hráči mají očekávat první konkrétní informace až v průběhu srpna. Podobná situace pravděpodobně nastává i letos.

Co se už ví o letošním ročníku

Přesuňme se o rok dál, do dnešních dní, přesuňme se k NHL 22. Oficiálně o hře nevíme vůbec nic – vývojáři zatím hru nikde nezmínili a stále tak ve vzduchu mohou viset určité pochyby, zda se hra pro letošní rok vůbec chystá. Že by NHL 22 nevyšlo a série si vybrala roční pauzu, je ale spíše nepravděpodobné, vzhledem k tomu, že datamineři byli schopní už před několika týdny vyhledat na PS Storu zmínky o betaverzi. Jde v podstatě o jedinou polooficiální zprávu, zakládající se na zápisu z databáze a přinášející i oficiální ikonu s domnělým logem NHL 22. Betaverze byla na PS Storu dostupná ve verzi pro PlayStation 4 a měla velikost necelých 28 GB. Provozovatelé twitterového účtu PlayStation Game Size pak v odpovědi jednomu z fanoušků potvrdili, že se v databázi her pro PlayStation 5 nachází také alfa s velikostí přesahující 30 GB, což může naznačovat nativní next-gen verzi, byť bez jakéhokoliv potvrzení výrazných vylepšení, natož nového enginu či PC verze.

Ideální a realističtější scénář

Vzhledem k tomu, že zatím chybí jakékoliv oficiální informace, můžeme spekulovat, jak situace kolem NHL 22 nakonec dopadne. V ideálním případě se hra pochlubí novými prvky a maximálním využitím hardwaru nových konzolí. Teoreticky by to mohlo znamenat i přechod na nový engine – NHL využívá Ignite namísto Frostbitu, na kterém běží například FIFA či Madden – ani při těch nejoptimističtějších vyhlídkách bychom ale nepočítali s PC verzí. Důvod vychází zejména z přesvědčení, že EA Sports nechce investovat příliš mnoho prostředků do hry, která je na sestupné tendenci minimálně co se týče prodejů v prvním týdnu. Obecně se má za to, že NHL podle starších dat z portálu VGChartz neosloví ani milion hráčů, což je v porovnání s několikrát zmiňovanou sérií FIFA či Madden opravdu málo. Ostatně, na nezájem – i když v tomto případě tomu mohutně pomohla síla konkurence – doplatila také basketbalová série NBA Live, přičemž basketbal je populárnějším sportem v USA, nežli právě hokej.

Destinací pro oznámení hry může být klidně až německý Gamescom na konci srpna.

Realisticky tak můžeme odhadovat, že i letošní NHL poběží na enginu Ignite, na nových konzolích obdrží jen nepatrné vylepšení, které ale na druhou stranu nediskvalifikuje hráče z cross-gen hraní, a že dorazí stejně jako loňský ročník v průběhu října. Nakonec, v porovnání s NHL 21 zatím ve smyslu prvních oficiálních informací významně neztrácí a je možné, že aktualizace o stavu vývoje dorazí stejně nečekaně, jako tomu bylo před rokem. Nezapomeňte tak, že první trailer NHL 21 byl zveřejněn až 24. srpna, takže destinací pro oznámení hry může být klidně německý Gamescom.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru