Silent Hill f, Konami, Kam se podělo „slibované“ odhalení Silent Hillu?

Kam se podělo „slibované“ odhalení Silent Hillu?

Navzdory očekávání insiderů se hra dosud neobjevila. Další možnost je prý v srpnu

Zdroj: Konami
15. 6. 2020
Název: Silent Hill f Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

Ještě předtím, než byla z původního termínu 4. června o týden odsunuta prezentace prvních her pro PlayStation 5, se živě diskutovalo nad možným představením pokračování Resident Evilu a Silent Hillu. Jenže zatímco na první hru skutečně došlo – dočkali jsme se potvrzení snad všech dosavadních spekulací o Resident Evil Villagedruhá zmiňovaná série na odhalení svého dalšího dílu stále čeká. A vzhledem k tomu, že o novém Silent Hillu v posledních týdnech mluvil především insider Dusk Golem, fanoušci se na něj obrací s dotazy, kam se tedy hra poděla a zda, případně kdy na odhalení dojde.

Jak už insider v minulosti mnohokrát zmiňoval, spoustu informací se k němu z nejmenovaných, byť údajně velmi věrohodných zdrojů může dostávat se zpožděním. Dalším faktorem, který značně ovlivňuje jeho odhady, pak je i současná situace ve světě – tedy probíhající pandemie koronaviru – kvůli které se mění předem stanovené plány a padají rozhodnutí na poslední chvíli. I tak ale Dusk Golem stále věří, že Silent Hill skutečně vzniká a v dalších příspěvcích na svém Twitteru nabízí vysvětlení i možný náhradní termín, kdy by mohlo dojít na první informace.

„Jak je mi známo, mnoho her, o nichž se mělo mluvit během [původně plánovaného] odhalení PlayStationu 5 v květnu, bylo odloženo a momentálně nemají konkrétní datum vydání. Mnohokrát jsem ale zaslechl, že nový termín [pro prezentaci] je srpen a tyhle informace později sdílel i Jeff Grubb (redaktor magazínu GamesBeat, pozn. red.),“ vysvětluje insider na svém Twitteru. Zároveň ale dodává, že si ani srpen není jistý a mluví o mnoha změnách, které na pozadí probíhají. Dále pak odkazuje na zářijový termín Tokyo Game Show, která byla pro letošní rok zrušena, ale organizátoři chystají na konec září její digitální alternativu. „Uvědomuji si, že to pohledem zvenčí může působit zmatečně, ale taková je zkrátka nyní situace,“ uzavírá Dusk Golem.

„I s vědomím, jaké chaotické věci probíhají na pozadí, jsem stále přesvědčen, že na odhalení Silent Hillu dojde v srpnu, nebo někdy kolem Tokyo Game Show.

Co se konkrétně Silent Hillu týká, i o něm v uplynulých hodinách insider psal a odkazuje se na řadu indicií, které nutně nemusí pocházet jen od jeho vlastních zdrojů. V jednom z příspěvků například zmiňuje kolegu s přezdívkou Katharsis, který dříve spekuloval o zapojení Sony Japan Studio a game directora Kejičira Tojamy. „I s vědomím, jaké chaotické věci probíhají na pozadí, jsem stále přesvědčen, že na odhalení Silent Hillu dojde v srpnu, nebo někdy kolem Tokyo Game Show,“ říká Dusk Golem, ale ani u této informace nekončí. Coby jeden z moderátorů diskuzního portálu ResetEra reaguje také na tamější diskuzi a nabízí pomyslnou časovou osu, jak se o hře postupně dozvídal nové informace.

„Poprvé jsem o Silent Hillu slyšel v květnu 2018 od přítele, jehož studio bylo osloveno lidmi z Konami, zda by o vývoj neměli zájem. Požádal mě, ať tuhle informaci veřejně nesdílím, protože se nakonec s Konami nedohodli,“ vysvětluje Dusk Golem. O měsíc později měl od kontaktu v jiném studiu obdržet podobnou zprávu, ovšem s podobným negativním výsledkem a následující rok zachytil zprávu od třetího zdroje, který potvrzoval, že hra v některém japonském studiu skutečně vznikala i za přispění výtvarníka Masahira Ita. Naposledy pak měl Dusk Golemovi potvrdit vývoj Silent Hillu v Japonsku další vývojář, který si byl informací údajně velmi jistý, neposkytl však konkrétní odpověď, o jaké studio se jedná.

Zda jde o Japan Studio, které patří Sony, komentoval Dusk Golem před týdnem a konkrétně tuto spekulaci považoval za méně pravděpodobnou, než tomu bylo před časem. „Skutečnost, že vývoj Silent Hillu začal v některém japonském studiu na začátku roku 2019 je stoprocentní. Že jde o Sony Japan Studio a Tojamu vidím na 90 procent. Pozvolna začíná [tahle spekulace] mizet, na pozadí se toho zřejmě děje víc,“ uvedl insider. S přihlédnutím k tomu, jak přesné informace měli jmenovaní insideři o Resident Evil Village, však nadále věříme, že odhalení Silent Hillu je pouze formalitou. Naplňují se nicméně zkazky, že hra s největší pravděpodobností nebude k dispozici s uvedením nové konzole a její vydání připadne až na průběh příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru