Abandoned, Sony Interactive Entertainment, Kahraman: Spekulace negativně ovlivnily vývoj Abandoned

Kahraman: Spekulace negativně ovlivnily Abandoned

Je si ale prý jistý, že se hra bude lidem líbit. Vydáme se na opuštěné místo v Americe

Zdroj: koláž/Vortex
9. 8. 2021

Už zítra, tedy v úterý, má speciální aplikace pro PlayStation 5 vyjevit tajemství Abandoned. Tedy alespoň v to doufáme. Snad real-time renderovaný trailer odpoví na všechny otázky fanoušků a nebude jen další kapitolou ve spletitém příběhu, která rozvíří nové kolo spekulací.

Před pár hodinami autoři Blue Box Game Studios napsali na Twitteru, že nás čeká úvodní teaser, přičemž samotný zakladatel týmu Hasan Kahraman na sociální síti už pár dní mlčí. Naposledy vysvětlil “obrovské zmatení” kolem stromů a vegetace. To ale neznamená, že neříká vůbec nic. V rozhovoru pro magazín AlHub třeba zmiňuje, že takzvanou Realtime Experience vymyslel, protože mají omezené prostředky na vývoj a propagaci. Hráči takto podle něj v reálném čase spatří autentickou grafiku v rozlišení 4K a 60 fps.

„Jsem si jistý, že se lidem bude Abandoned skutečně líbit.“

Z našeho pohledu je ale zajímavější, že se vyjadřuje k neutuchajícím spekulacím na konto tajuplného projektu. Všechny ty dohady o Kodžimovi a Silent Hillu jsou podle něj šílené a měly negativní vliv na vývojový proces, protože představovaly rušivé elementy. “Jsem si ale jistý, že se lidem bude Abandoned skutečně líbit,” prohlašuje sebevědomě. Hře prý věří, a tedy i jejímu přijetí.

O titulu toho Kahraman moc neřekl samozřejmě, ale něco přeci jen. Abandoned je podle něj first person akce v realistickém prostředí s prvky hororu, ale není to údajně klasický horor jako Resident Evil nebo Silent Hill. Ups. O strašidelné scény ale nebude nouze. Kahraman láká na realistický motion capture, pomalou střelbu, absentující HUD nebo vizuální kontrolu munice. Prázdný zásobník zase pocítíme díky ovladači DualSense.

Opuštěné místo v Americe

Ale to jsme místy zaznamenali už ve starších informacích. Nápadnější je jiná zmínka. “O hře nemohu říct moc, ale mohu prozradit, že se odehrává na opuštěném místě v Americe, kde žije nějaká sekta,” prohlásil Kahraman. Na což fanoušci reagují s humorem sobě vlastním: “Opuštěné místo ve Spojených státech, kde padá popel a žije tam divná skupinka lidí, říkáš?” No, už toho bylo dost, myslím.

Dál se řeší identita tajuplného muže s páskou přes oko (je to prý padouch), ale to už by bylo v tuto chvíli nošením dříví do lesa. Počkejme si na zítra. Co myslíte vy – dozvíme se konečně, jak to je, ať už je pravda jakákoli? Anebo se z odhalení vyklube jen další záhada?

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru