Judas, Nová hra autora BioShocku bude všechno, jen ne tradiční

Judas od autora BioShocku má vyjít do března 2025

Potvrdil to ředitel Take-Two. Společnost chce do tohoto termínu vydat 87 titulů

Zdroj: Ghost Story Games
7. 2. 2023
Název: Judas Vývojář: Platformy: , , Žánr:

Pokud patříte k fanouškům práce designéra Kena Levina – a nutně nemusí být řeč jen o BioShocku, ale třeba o SWAT 4 či System Shocku – pravděpodobně jste koncem loňského roku zaznamenali trailer na hru Judas. Právě takhle se totiž nový projekt zmíněného vývojáře a jeho studia Ghost Story Games jmenuje a kromě několika záběrů a hrstky obrázků jsme se dočkali i základního popisu, co nás ve hře čeká. Jen pro připomenutí, úkolem hráče bude uniknout z rozpadající se hvězdné lodě v příběhově laděné FPS, ve které se v zájmu splnění stanového úkolu budeme muset podle náznaků vývojářů spojit s těmi nejhoršími nepřáteli. Víme také, že hra dorazí na PC, PlayStation 5 a Xbox Series, dosud jsme ale mohli pouze odhadovat, kdy se tak stane.

Situace se nicméně trochu vyjasnila díky aktuálnímu vyjádření majitele studia a vydavatele hry, společnosti Take-Two. Její ředitel Strauss Zelnick totiž během zveřejňování finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí potvrdil, že do konce března 2025 hodlá společnost uvést 87 titulů, mezi nimiž má být na dotaz redaktorů IGN i Judas. Okno je tím pádem dvouleté, takže je možné, že hra dorazí dřív, máme ale aspoň nejzazší termín, pokud do něj samozřejmě nevstoupí odklady. Na druhou stranu, na hře by se mělo pracovat už od roku 2017 a je tudíž možné, že vydání nemusí být vzdáleno příliš, v herním odvětví ale jistota prakticky neexistuje a o všem skutečně rozhodnou až nadcházející měsíce a roky.

Co se týče zbývajících titulů, které by mimochodem měly přibývat průměrnou rychlostí 3,5 her za měsíc, Zelnick nevyloučil, že některé projekty nemusí ve vymezeném čase vyjít. „V uplynulých několika letech jsme měli nějaké odklady, ale teď cítíme stabilitu,“ řekl šéf Take-Two. Momentálně je prý ze seznamu budoucích titulů nadšený a na možnost pravidelně vydávat velké tituly hledí optimisticky. Z druhé strany ale uvedl, že kvůli nutnosti ušetřit nějaké provozní náklady budou muset přistoupit k propouštění, nemělo by se ale jednat o žádnou velkou operaci. „Neočekáváme široké snižování stavů nebo něco podobného, což ale neznamená, že jsme schopní garantovat zaměstnání doživotně,“ uzavřel Zelnick.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru