Jízdní řád E3: nejdůležitější akce a konference

Jízdní řád E3: nejdůležitější akce a konference

Kdo, kdy a co bude ukazovat v nadcházejících týdnech. Podívejte se na seznam show

Zdroj: E3

Seznam konferencí a akcí plánovaných na červen a červenec se rychle rozrůstá. A pokud i vy rádi pracujete s nějakým kalendářem, kde máte všechno hezky vypsané, mohl by vám usnadnit orientaci náš jízdní řád, který budeme průběžně doplňovat. Dozvíte se, kdo a kdy pořádá jakou show, abyste si mohli sami vybrat, které vás zajímají. Průběžně budeme tento seznam doplňovat také o vlastní naplánované přenosy s českým komentářem.

Uvedené termíny odpovídají středoevropskému času. Nejsou to zdaleka všechny akce, ale ty absolutně nejdůležitější. A i tak jich je pořádná hromada. I když se všechny nekonají pod záštitou E3 a dokonce se některé neuskuteční ani v červnu, snad nám toto zjednodušení odpustíte, protože E3 stále chápeme jako jakýsi symbol nadcházejících událostí.

5. června, 17 hodin – Guerrilla Collective 2

Akce, která se loni uskutečnila poprvé, se letos vrátí. V minulé roce byla zaměřená převážně na menší a nezávislé hry. Šlo o třídenní akci. V tomto roce bude mít akce ještě jedno kolo 12. června. Na této show by se měly ukázat hry jako The Eternal Cylinder, Fire Tonight, RAWMEN: Food Fighter Arena, ANNO: Mutationem, Kraken Academy, Serial Cleaners, Lightbringers nebo Beasts of Maravilla Island.

www.guerrillacollective.com

9. června, 16 hodin – Battlefield

EA představí nový Battlefield. Víc asi není třeba dodávat. Kromě hry samotné jsme všichni zvědaví na to, jaký oznamovací trailer po únicích nakonec spatříme. Všechny novinky o pokračování Battlefieldu včetně uniklého videa a gameplay screenshotů najdete v našich starších článcích.

www.ea.com

10. června, 20 hodin – KICKOFF LIVE! by Summer Game Fest

Summer Game Fets letos odstartuje akcí KICKOFF LIVE!, kterou pořádá a moderuje Geoff Keighley. Očekáváme show plnou hvězd a prestižních firem v duchu The Game Awards. Objevit se tu má přes 30 vydavatelů a vývojářů.

Update: Na akci se podle Keighleyho ukáže přes 30 her. Půjde o nově oznámené tituly i dlouho čekávané updaty. Bude tu představena rovněž nová sezóna pro Call of Duty. Další z novinek má být spin-off Borderlands. Jako hosté tu vystoupí Jeff Goldblum nebo Giancarlo Esposito a pořadatelé podle svých slov chystají další překvapení.

www.summergamefest.com

11. června, 20 hodin – Koch Primetime

Pokud jste sledovali v uplynulých letech naše zpravodajství, pak dobře víte, že Koch Media patří do skupiny giganta Embracer Group a kolik studií a značek dnes tato největší evropská herní firma vlastní. Namátkou jsou to hned tři týmy v Česku a na Slovensku – Warhorse Studios, Ashborne Games a Nine Rocks Games. Společnost Deep Silver už nicméně oznámila, že hry Dead Island, Saints Row, Metro ani TimeSplitters během E3 ani jiných nadcházejících akcí neuvidíme.

Update: Společnost Deep Silver oznámila, že hry Dead Island, Saints Row, Metro ani TimeSplitters během E3 ani jiných nadcházejících akcí neuvidíme.

www.weknowsomethingyoudontknow.com

12. až 15. června – E3

Na rozdíl od loňského roku letos už se E3 uskuteční, i když jen v on-line podobě. Její pořadatelé říkají, že k veškerému obsahu budou mít hráči přístup, když se registrují na oficiálním webu nebo ve speciální aplikaci.

www.e3expo.com

12. června, 21 hodin – Ubisoft Forward

Konference Ubisoftu má přinést novinky o starších hrách For Honor, Trackmania, The Crew 2, Brawlhalla, Assassin’s Creed Valhalla, Rainbow Six Siege nebo Watch Dogs: Legion, ale budou se tu prezentovat i chystané tituly – Rainbow Six Quarantine, Far Cry 6 nebo Riders Republic. Řeč bude také o seriálu Mythic Quest pro Apple TV+ a dalších počinech filmové a televizní divize. A hlavně čekáme nějaká překvapení. Dozvíme se něco o připravovaných hrách Prince of Persia: The Sands of Time Remake, Skull & Bones, Beyond Good & Evil 2, Roller Champions nebo The Settlers?

Update: S jistotou už víme, že Prince of Persia: The Sands of Time Remake se na akci neobjeví a vyjde nejdříve příští rok. Překvapivě tu nebude ani nic k The Division včetně nového spin-offu Heartland, upozornili autoři. Rainbow Six Quarantine (Parasite) zase dostalo nový podtitul Extraction, ale na Ubisoft Forward chybět nebude. Půjde naopak o jednu z hlavních „hvězd“.

www.ubisoft.com

12. června, 22:30 – Devolver Digital

Neočekáváme nic menšího než další bláznivou show, ale také pár zajímavých her. V přípravě má tento vydavatel například tituly Shadow Warrior 3, Weird West či The Talos Principle 2.

www.devolverdigital.com

12. června – Gearbox Entertainment

Dejte nám cokoli. Rádi uvidíme Borderlands, ale ještě raději bychom konečně spatřili pokračování Brothers in Arms.

www.gearboxsoftware.com

13. června, 19 hodin – Xbox & Bethesda Games Showcase

Společná akce Microsoftu a Bethesdy potrvá 90 minut. Rádi bychom viděli hry jako Age of Empires IV, Halo Infinite, Grounded, Psychonauts 2, Microsoft Flight Simulator (pro Xbox), Everwild, Fable, Forza Motorsport nebo Forza Horizon, Perfect Dark, Senua’s Saga: Hellblade II či State of Decay 3. Ale také novinky od ZeniMaxu a Bethesdy – Starfield, The Elder Scrolls, Deathloop, GhostWire: Tokyo, nového Wolfensteina nebo Indiana Jonese…

Update: Spekuluje se, že Microsoft může oznámit nákup nového studia. Novinář Jez Corden z magazínu Windows Central říká, že může minimálně o jeden tým. Skloňují se například polští The Farm 51, autoři Get Even, World War 3 či Chernobylite.

www.xbox.com

13. června, 21:15 – Square Enix Presents

Prestižní japonský vydavatel slibuje světové premiéry, nová oznámení i updaty ke starším hrám. Objevit se tu mohou tituly jako Final Fantasy XVI, Babylon’s Fall, Life is Strange: True Colors, Life Is Strange: Remastered Collection, Forspoken nebo nový Tomb Raider. Má se tu ukázat nová hra od studia Eidos Montreal, autorů moderních Deus Ex. Spekuluje se o nějakém projektu od Marvelu a Strážcích Galaxie. Dočkáme se rovněž updatu k Marvel’s Avengers, konkrétně k expanzi Black Panther – War for Wakanda.

www.square-enix-games.com

13. června, 23:30, resp. 01:00 – PC Gaming Show a Future Games Show

Pořadatelé slibují přes 150 minut plných nových oznámení, čerstvých trailerů a her, které jsme dosud neviděli. Akci společně organizují magazíny PC Gamer a GamesRadar. Bude se věnovat PC hrám, konzolím i virtuální realitě.

Update: Organizátoři potvrdili, že chystají v rámci PC Gaming Show 39 nových videí, herních oznámení a rozhovorů. Na programu spolupracují s vývojáři her jako Dying Light 2, Orcs Must Die!, Hello Neighbor 2, Humankind, EVE Online či Chivalry 2. Hostem bude také společnost Valve, která se zpravidla podobných akcí nezúčastní, promluvit však má jen o festivalu Steam Next, který nabídne stovky demoverzí očekávaných titulů.

www.pcgamingshow.com

13. června – Warner Bros. Games

Divize Warner Bros. Interactive Entertainment vlastní studia Avalanche Software, Monolith Productions, NetherRealm Studios, Rocksteady Studios, TT Games nebo WB Games Montréal. Do jejího portfolia patří značky jako hry podle DC Comics, série Lego, Mortal Kombat, Pán prstenů nebo Harry Potter.

Udpate: Zástupci vydavatele potvrdili, že pro letošní E3 nechystají prezentace Hogwarts Legacy, Gotham Knights, ani Suicide Squade: Kill The Justice League. Jedinou prezentovanou hrou ve vlastním nevelikém segmentu má být pouze týmová zombie akce Back 4 Blood. Některé neoficiální zdroje ale naznačují, že může jít jen o hru se slovy některá ze zmiňovaného trojlístku her se může objevit v programu mimo hlavní stream E3, například v rámci Summer Game Festu.

www.wbgames.com

14. června, 23:30 – Capcom

Tradiční japonský výrobce vlastní IP jako Resident Evil, Monster Hunter, Street Fighter, Mega Man, Devil May Cry nebo Dead Rising.

Update: Capcom bude na akci mluvit o Resident Evil Village a Monster Hunter Rise. Pravděpodobně v souvislosti s novým obsahem. Těšit se máme i na nové informace o Monster Hunter Stories 2 a The Great Ace Attorney Chronicles. O Resident Evil Re:Verse zatím nepadla ani zmínka.

www.capcom.com

14. června – Take-Two Interactive

Take-Two Interactive vlastní firmy jako 2K, Ghost Story Games, Private Division nebo Rockstar Games. Jeho portfolio obsahuje značky BioShock, Civilization, Grand Theft Auto, Red Dead, Mafia, Max Payne, NBA 2K či XCOM. Autoři XCOMu prý pracují na tahovce s hrdiny od Marvelu a vznikat má i spin-off Borderlands s Tiny Tinou.

www.take2games.com

15. června, 18 hodin – Nintendo E3 Direct + Treehouse Live

Nintendo bude mít nejprve 40 minut Direct E3 2021 zaměřený převážně na hry a poté bude následovat tradiční Treehouse Live, který přinese přibližně tři hodiny detailních gameplayů a rozhovorů. V této souvislosti se nejčastěji mluví jako o potenciálních kandidátech o hrách jako The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, Bayonetta 3, Metroid Prime 4, Splatoon 3 nebo nových Pokémonech. Ještě před E3 ale může výrobce představit nový spekulovaný Switch Pro.

www.nintendo.com/e3

15. června – Bandai Namco

Bandai Namco Entertainment vlastní značky jako Pac-Man, Tekken, Soulcalibur, Ace Combat, či Dark Souls.

www.bandainamcoent.eu

6. července, 19 hodin – Nacon Connect

Na svou show se chystá rovněž francouzský Nacon. Jeho akce Nacon Connect měla loni premiéru. Letos se prý můžeme těšit na vzrušující oznámení, ukázky z her, zvláštní hosty i epické spolupráce. Nacon tu bude ukazovat hry Test Drive Unlimited Solar Crown, The Lord of the Rings: Gollum, Blood Bowl 3, Steelrising, nové WRC, RiMS Racing nebo Vampire: The Masquerade – Swansong. S jistotou se dočkáme také odhalení nových titulů a mluvit se nepochybně bude i o herních periferiích, které rovněž patří do portfolia Naconu.

www.nacongaming.com

22. července – EA Play Live

Na akci Electronic Arts určitě uvidíme nový Battlefield, nové ročníky sportů včetně PGA Tour od EA Sports a vůbec poprvé zřejmě také tituly z portfolia studia Codemasters.

www.ea.com/ea-play-live

29. července, 21 hodin – Annapurna Interactive

Společnost Annapurna Interactive bude mít vlastní konferenci vůbec poprvé. Měli bychom se při této příležitosti dozvědět více informací o hrách The Artful Escape, Skin Deep, Solar Ash, Neon White nebo Stray. Ale na přetřes prý přijdou i úplně nová oznámení.

www.annapurnainteractive.com

Nahlásit chybu v článku

18

Napsat komentář

Další články
Nahoru