Test Drive Unlimited Solar Crown, Nacon, Jízda v novém Test Drive Unlimited konečně vypadá dobře

Jízda v novém Test Drive Unlimited konečně vypadá dobře

Po divoké prezentaci kooperace přichází sólo hraní. Tohle jsme chtěli vidět, říkají hráči

Zdroj: Nacon
4. 9. 2023

Ačkoliv se v redakci na Test Drive Unlimited Solar Crown těšíme, jen těžko bychom mohli skrývat skepsi. Titul, na kterém pracují vývojáři ze studia Kylotonn, se totiž dlouhou dobu před hráči skrýval, a když už po nicneříkajících teaserech přišla první ukázka z hraní, sledovali jsme bláznivou kooperaci za doprovodu všemožných výkřiků, jásotu i mírně křečovité snahy o soupeření. Co hůř, záběry zveřejněné v rámci přenosu Nacon Connect nebyly plynulé a v komentářích se to jen hemžilo údivy. Často také fanoušci zmiňovali, že se skoro zdá, jako kdyby vývojáři zapomněli na důležitý aspekt klidné jízdy po detailně zpracovaném prostředí a nezbylo jim nic jinéh, než počkat na další ukázku. Ta konečně v závěru minulého týdne přišla a nutno uznat, že na dlouholeté fanoušky TDU zapůsobila mnohem pozitivněji.

Video je téměř čtyři minuty dlouhé a nabízí pohled na hraní o samotě. Vše začíná nákupem vozu – konkrétně jde o Alfu Romeo 8C Spider z roku 2008 – dále výběrem barvy, interiéru či kol, a pak už jen pustit rádio, stáhnout okénko a vydat se do ulic Hongkongu. Ačkoliv hra ještě není na záběrech stoprocentně plynulá, po většinu času probíhá jízda městem bez větších zádrhelů a působí skutečně dobře. Graficky na tom Solar Crown není úplně nejlépe – zejména v konkurenci chystaných titulů jako The Crew Motorfest, případně Forza Motorsport – ale hře nelze upřít skvělá atmosféra a právě ona možnost bezcílně se toulat. Samotné město je přitom zpracováno v měřítku 1:1, takže stejně jako dříve Havaj nebo Ibiza slibuje i Hongkong v podání Solar Crown skvělý zážitek.

Vývojáři rovněž prezentovali dynamické střídání denní doby a změnu atmosféry, kterou hra přináší, což rovněž působí uspokojivým dojmem a stává se i důvodem, proč chtít v Solar Crown jezdit. A jak už to tak u her obvykle bývá, když začne pršet, na silnici se objeví kaluže a v nich se odráží světla či osvětlené značky, vše vypadá ještě o chloupek lépe. Výsledek natočený v alfaverzi, se pak hráčům opravdu zamlouvá a zdá se, jako kdyby se nálada kolem titulu významně zlepšila. Vývojáři pak zveřejnili také obsáhlý blog na oficiálních stránkách hry, ve kterém však nové video nijak nereflektují. Naopak se v něm obrací jen k proběhnuvšímu testu a došlo i na vysvětlení, proč úplně první ukázka z hraní měla popisovanou podobu.

Podle vývojářů má být totiž hraní ve více lidech – ať už spolu nebo proti sobě – hlavním způsobem, s jakým budou hráči k Solar Crown přistupovat a bylo údajně klíčové zapojit do videa i významné členy komunity. I od nich prý navíc přichází důležitá zpětná vazba, díky které se má nový Test Drive skvěle formovat a začít konečně připomínat hru, na kterou se fanoušci těší. Na tomto místě je ale stále radno nepředbíhat a čekat, jak se bude Solar Crown skutečně hrát. Vývojáři naznačují, že by měl proběhnout další test, stále však platí, že hra nemá pevné datum vydání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru