Jim Ryan: „PlayStation 5 svoji sílu teprve ukáže“

Jim Ryan: „PlayStation 5 svoji sílu teprve ukáže“

Větší výkon, rychlé SSD, 3D audio ani nový ovladač údajně nebudou na PS5 tím nejlepším

10. 1. 2020

Web Business Insider Japan přinesl na drobné detaily výživný rozhovor s prezidentem a CEO Sony Interactive Entertainment Jimem Ryanem. Interview se točilo primárně okolo plánů s nadcházející konzolí PlayStation 5. Na konkrétní detaily týkající se například výkonu konzole si samozřejmě ještě počkáme, i tak ale Ryan nakousl pár zajímavých témat, z nichž můžeme kromě už včera popsaného charakteru nového DualShocku vypíchnout například myšlenky nového loga a sliby o dalších velkých plánech.

Když začneme logem, tak určitě první věc, která fanouškům konzole a jistě nejen jim při představení v rámci CES vytanula na mysli byla ta, že se od minula příliš mnoho nezměnilo. Zdání v tomto případě neklame a byl to jak jinak než záměr. Motivaci k mírné evoluci Jim Ryan popisuje následovně: „Je důležité vyvolat pocit konzistence u produktů značky PlayStation. Každý, kdo to logo uvidí, musí okamžitě vědět, že toto je PlayStation.“ Ryan zároveň naráží na fakt, že PlayStation 4 oslovil již více než 100 milionů hráčů a všichni tito musí už jen pohledem na nové logo vědět, o jaký produkt se jedná.

Mezi další připomenuté prvky patří haptická odezva ovladače a dramatickým způsobem vylepšené audio, které má tentokrát pohánět vlastní výpočetní jednotka.

Za další Ryan opakuje některá už alespoň částečně známá fakta. Nová konzole nabídne jako úložiště hodnotnější a především rychlejší SSD a díky tomu přinese i praktické vymizení nahrávacích obrazovek. To už zároveň potvrzují i první tvůrci her. Mezi další připomenuté prvky patří haptická odezva ovladače a dramatickým způsobem vylepšené audio, které má tentokrát pohánět vlastní výpočetní jednotka. Obojí má mít samozřejmě maximální vliv na lepší vtažení do atmosféry hry. Za další webu Business Insider Jim Ryan naznačil, že datum vydání konzole by mohlo být stejné pro západ i pro Japonsko. To v případě minulé generace neplatilo a paradoxně hráči v Japonsku, kde je Sony doma, museli několik měsíců čekat. Dle Ryanových slov se tehdy nejednalo o šťastné rozhodnutí a zpětně by v Sony udělali věci jinak.

To všechno má ale mít prozatím charakter těch méně významných novinek a Ryan a tým okolo PlayStationu údajně teprve velké oznámení chystají, a to včetně novinek, které mají představovat zásadní mezigenerační rozdíl a motivaci k nákupu. K tomu Ryan dodává následující: „PlayStation 5 nabídne další jedinečné prvky, jež je oddělují od předchozích konzolí. Ty velké rozdíly ale teprve budou oznámeny.“ Nicméně z dalších prozatím známých slibů můžeme ještě vypíchnout zpětnou kompatibilitu a připomenout si určitě můžete i bližší pohled na dosud známé technické detaily konzole. Ta by měla dorazit v čase letošní vánoční sezóny.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru