Jim Ryan naznačuje další porty PlayStation her pro PC

Jim Ryan naznačuje další porty PlayStation her pro PC

Sony už se těší na ovoce, které přinese spolupráce s Nixxes. Je další na řadě Nathan Drake?

Zdroj: Sony
29. 7. 2021

Prezident společnosti Sony Interactive Entertainment Jim Ryan uvedl pro prestižní japonský magazín Famitsu, že se těší na spolupráci s Nixxes na PC hrách. Jsou podle jeho slov na začátku cesty přinést další vlastní značky na PC a právě nizozemský tým jim v tom má pomoci. Pokud jste stále pochybovali, zda to Sony s porty a konverzemi PlayStation exkluzivit na PC myslí vážně, je tohle další pádný argument. A to i přesto že ještě nedávno firma tvrdila, že v tomto smyslu nemá žádnou konkrétní strategii a dlouhodobý plán.

PlayStation zůstává pro japonského výrobce prioritní platformou.

Nixxes dříve pomáhali s porty her jako Shadow of the Tomb Raider, Deus Ex: Mankind Divided, Rise of the Tomb Raider nebo Thief. Spolupracovali převážně s Crystal Dynamics a Eidos Montreal. Nákup studia Sony oznámila začátkem července s tím, že se nizozemský tým přidá k technickým a podpůrným studií PlayStation Studios. Má pomáhat dalším first party vývojářům Sony.

Šéf PlayStation Studios Herman Hulst nicméně trvá na tom, že PlayStation zůstává pro japonského výrobce prioritní platformou. Nedávno ocenil úspěch Horizon Zero Dawn na PC s tím, že to dokládá, jaký zájem mají hráči mimo ekosystém PlayStationu o úžasné portfolio titulů, které si fanoušci PlayStationu užívají celé roky. “Ale chci zdůraznit, že PlayStation zůstane tím nejlepší místem na hraní her od PlayStation Studios při jejich uvedení na trh,” prohlásil Hulst.

Už dříve se v interní prezentaci Sony objevila zmínka, že dalším titulem, který má mířit na PC, bude akční adventura Uncharted 4: A Thief’s End.

Sony si podle něj cení hráčů na PC a bude vybírat, jaké tituly a kdy na PC poslat. Naznačil přitom i s ohledem na Horizon Zero Dawn a Days Gone, že by vybrané hry z PlayStationu mohly vycházet na PC přibližně dva roky poté, co debutují na konzoli. Už dříve se v interní prezentaci Sony objevila také zmínka, že dalším titulem, který má mířit na PC, bude akční adventura Uncharted 4: A Thief’s End.

Jim Ryan už před časem uvedl, že další vydání na PC budou následovat v tomto roce i těch nadcházejících. S ohledem na snazší proces portování plánuje takto Sony oslovit širší publikum a kompenzovat stále rostoucí náklady na vývoj. Už v květnu se rovněž v profilu PlayStation Studios na Steamu objevil záznam o více hrách, než kolik jich zatím Sony na PC vydala.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru