Jedna z prvních her na Unreal Enginu 5 vás pravděpodobně překvapí

Jedna z prvních her na Unreal Enginu 5 vás asi překvapí

V Dreamhouse: The Game si postavíte vlastní dům snů. Možná vám ale spadne na hlavu

Zdroj: DeSand Game Studios
24. 11. 2020

Že je svět videoher plný neobvyklých simulátorů, už snad nikoho nepřekvapí. Méně časté ovšem je, aby tyto neortodoxní tituly stály rovněž na počátku nové technologické evoluce. I když víme, že Unreal Engine 5 má v budoucnu pohánět třeba hru Senua’s Saga: Hellblade II, o pozornost se nyní hlásí jiný počin. Na technologii od Epicu vsadili i vývojáři hry Dreamhouse: The Game, v níž bude vaším úkolem… postavit a zařídit vlastní dům snů.

Za projektem stojí tým DeSand Game Studios, která nás láká na komplikovaný a komoplexní proces transformovaný do podoby jediného titulu. V rukou budeme mít vše od původního návrhu, přes samotnou stavbu až po konečné dekorace. Hráč se přitom musí postarat i o ty nejmenší detaily. Dreamhouse nabídne on-line multiplayer a možnost spolupracovat na projektu s přáteli, anebo s nimi naopak soutěžit. Hra bude podporovat VR headsety, nepostrádá fotomód a láká na chytré komunitní funkce. Do digitálního světa má být dokonce možné importovat skutečné objekty a nápady ze hry zase naopak využít v reálném prostředí.

Od rekonstrukcí po vlastní vilku

Vybrat si můžete i to, kde bude vaše vysněná nemovitost stát – v lese, na pláži nebo třeba ve městě. Autoři slibují fotorealistickou grafiku nebo možnost upravit své okolí. Můžete sázet stromy, postavit plot nebo boudu pro psa. Vývojáři tvrdí, že pokud byste se chystali stavět skutečný dům, můžete ho zkusit navrhnout nejprve v prostředí jejich hry. Chybět přitom ve hře nebudou ani prvky chytré domácnosti.

Stejně jako v životě si ale i v Dreamhouse nejprve musíte na svou nemovitost vydělat dostatek peněz. V tomto případě plněním dílčích zakázek a navíc se potřebujete naučit základům instalatérské a elektrikářské práce. Začnete proto opravami starších domů, kopáním základů nebo konstrukcemi malých chatek, než se dostanete k velkému bydlení.

Tým varuje, že vše, co postavíte, vám může spadnout na hlavu, pokud si nedáte dobrý pozor. Možná se podle nich do stejného projektu budete muset pustit opakovaně. O destrukci se má postarat vlastní technologie. Zatopit vám ale může, doslova, i voda a odfláknuté potrubí.

Dreamhouse: The Game míří na Windows, Mac i Linux, ale také na konzole. Nějak se ale pořád nemůžu ubránit dojmu, že jde v tomto případě především o marketingový pokus strhnout na sebe prostřednictvím Unreal Enginu 5 pozornost hráčů a médií. Inu, povedlo se…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru