Aliens: Fireteam Elite, Focus Entertainment, Je vývoj nového Vetřelce v ohrožení?

Je vývoj nového Vetřelce v ohrožení?

FoxNext mění majitele. Nový ale nemá zájem o autory Aliena a hledá pro ně dalšího kupce

24. 1. 2020
Název: Aliens: Fireteam Elite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 24. 8. 2021

Společnost 20th Century Fox loni získal gigant Walt Disney a s ní i herní divizi FoxNext, která sdružuje několik studií. Mezi nimi je i tým Cold Iron Studios, který už několik let pracuje na nové on-line akci z vesmíru Vetřelce na Unreal Enginu. Má se jednat o hru na způsob Destiny s prvky persistentního světa. Titul míří na konzole i PC, nicméně neviděli jsme z něj dosud jediný screenshot, natožpak nějaké video. Ostatně zatím neznáme ani jeho jméno.

Cold Iron Studios se novému majiteli nehodí do portfolia. Nedělají totiž mobilní hry.

Problém je v tom, že Disney už před několika lety s vývojem vlastních her víceméně skoncoval a rozhodl se namísto toho licencovat své značky dalším společnostem. Typickým příkladem jsou Star Wars hry od EA, protože Lucasfilm také patří do myšákova impéria. Už proto se od loňského podzimu spekulovalo, že se nově získané herní divize Foxu bude chtít Disney zase rychle zbavit.

A tak se také děje. Zájem o ni projevila společnost Scopely, která se specializuje na mobilní tituly, nicméně ta pro změnu obratem hledá kupce pro Cold Iron Studios, kteří se jí nehodí do portfolia. Nedělají totiž mobilní hry. A i pokud se kupec najde, není vůbec jisté, zda se mu podaří získat práva na Vetřelce od 20th Century, respektive Disney, který předtím vznikal coby vlastní domácí projekt.

Společnost Scopely stojí za projekty jako Star Trek Fleet Command či The Walking Dead: Road to Survival, ale vývoj na konzole a PC ji očividně bohužel neláká.

Tým Cold Iron Studios vznikl v roce 2015 a tvoří jej bývalí zaměstnanci Cryptic Studios, kteří předtím pracovali třeba na MMO Star Trek Online. V roce 2018 je pak koupil FoxNext. Jako jeho součást se dostali do rukou Scopely, ale ti veřejně deklarovali, že o tým nemají zájem a hledají, komu by jej prodali. Vývoj Aliena by měl zatím pokračovat, ale není jasné, co bude dál. Ve studiu údajně pracuje přibližně 50 lidí a v celé herní divizi Foxu dvě stovky.

FoxNext má na kontě několik úspěšných mobilních titulů jako Marvel Strike Force nebo Alien: Blackout. Dělá také nového mobilního Avatara. Společnost Scopely naproti tomu stojí za projekty jako Star Trek Fleet Command či The Walking Dead: Road to Survival, ale vývoj na konzole a PC ji očividně bohužel neláká. Obchod zatím nebyl finalizován a neznáme ani částku, za kterou by měl FoxNext přejít pod křídla firmy Scopely. Vše by mělo být zpečetěno během několika následujících týdnů.

Společnost Disney už se v minulosti zbavila vlastních studií jako Junction Point, Propaganda Games, Black Rock nebo Avalanche Software.

Problém je v tom, že součástí obchodu nejsou samotná práva na herního Vetřelce. A bez nich by žádná hra být nemohla. Minimálně tak nového majitele čekají další vyjednávání. Jasné není ani to, zda bude Scopely pokračovat ve vývoji VR her, které také patřily mezi priority FoxNextu.

Společnost Disney už se v minulosti zbavila vlastních studií jako Junction Point, Propaganda Games, Black Rock nebo Avalanche Software. Změně strategie v oblasti videoher padla za oběť i toys-to-life série Disney Infinity.

Aliens: Fireteam Elite, Focus Entertainment, Je vývoj nového Vetřelce v ohrožení?

Novou akci s vetřelci má doprovodit knižní prequel

Loni na podzim jsme psali, že ačkoli nová akční hra s Vetřelci od Cold Iron Studios a FoxNext Games nebyla ještě formálně představena a dosud nemá ani oficiální jméno, na trh se blíží její knižní prequel. Román Alien: Infiltrator se objevil na Amazonu a vyjde 28. července příštího roku. Očekávalo se proto, že odhalení hry je na spadnutí. Autorem románu je Weston Ochse. [celý článek]

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru