Japonská stealth akce Tenchu se může vrátit

Japonská stealth akce Tenchu se může vrátit

Kdo by se nechtěl znovu stát nindžou v 16. století? Na pokračování čekáme přes 10 let

Zdroj: Tenchu
6. 1. 2021

Zdá se, jako by letopočet 2021 mohl být rokem velkých comebacků. Už několik vývojářů především z Japonska naznačilo, že některé dříve populární značky mohou přijít s něčím novým. Japonská společnost Acquire má na kontě úspěšné série jako Way of the Samurai, Shinobido nebo Tenchu. A právě posledně jmenovaná hra by se mohla po dlouhé pauze opět vrátit.

Potenciální comeback naznačil v rozhovoru pro japonský magazín Famitsu prezident společnosti Acquire Takuma Endo. Podle svých slov by rád vytvořil nový díl Tenchu od základu pro generaci PlayStationu 5. Pokud to bude možné, dodal. Nebude to ale prý snadné. V tuto chvíli tak není zdaleka nic jistého.

Původně se věřilo, že ze hry v budoucnu známé jako Sekiro: Shadows Die Twice se vyklube nový díl Tenchu.

Stealth akce od Acquire na svůj návrat čeká od roku 2009, kdy vyšel poslední díl Tenchu: Shadow Assassins pro Wii a PSP. První díl s podtitulem Stealth Assassins debutoval už v roce 1998 na původním PlayStationu. Série čítá mnoho dílů a kromě zmíněných platforem se objevila také na PS2, Xboxu, Xboxu 360 a Nintendu DS.

Případné pokračování má ale jeden háček, na který možná narážel i Takuma Endo. Práva na Tenchu totiž nevlastní Acquire. Značka postupně přešla přes Sony na Activision a nyní ji vlastní studio FromSoftware. I to je ostatně důvodem, proč se původně věřilo, že ze hry v budoucnu známé jako Sekiro: Shadows Die Twice se vyklube nový díl Tenchu. Ne že by mezi oběma tituly neexistovaly podobnosti.

Ságu zasazenou do 16. století jsme zařadili do našeho předloňského výběru nejzajímavějších her inspirovaných japonskou historií.

Když se mohla vrátit série Way of the Samurai, třeba bude mít Acquire a jeho fanoušci štěstí i s Tenchu. Jde koneckonců pořád o atraktivní téma a navíc je nyní Japonsko i díky Sekiru, Nioh nebo Ghost of Tsushima v kurzu. Dali byste si říct?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru