Japonka dostala v 95 letech od Nintenda nečekaný dárek

Japonka dostala v 95 letech od Nintenda nečekaný dárek

Když se seniorce rozbil její milovaný původní Game Boy, výrobce jí poslal úplně nový

25. 2. 2020

Společnost Nintendo si považuje svých zákazníků. A aktuální příběh ze země vycházejícího slunce je toho nejlepším příkladem. I když aktuální… Teď se v Japonsku šíří internetem díky několik dní starému textu, ale stal se už před pár lety. Jeho hlavní hrdinkou je japonská dáma, které bylo v době, kdy se vše událo, už úctyhodných 95 let. A pak je tu její sedmdesátiletá dcera Kuniko Cusaka, která nyní příběh zveřejnila v dopise, jenž před pár dny otiskl populární japonský list Asahi Šimbun.

Výrobce ve skladech objevil nový dosud nerozbalený kousek a ten pětadevadesátileté hráčce poslal.

Dotyčná dáma vždy ráda hrála Tetris na svém Game Boyi první generace. Po čase ale přestal fungoval a po něm další. Když dosloužil i třetí původní Game Boy, zjistila rodina, že nový není už možné v obchodech koupit a bylo jim řečeno, že ten jejich nelze ani opravit. Ostatně originál přišel v Japonsku na trh už v roce 1989 a přestal se vyrábět v roce 2003.

Paní kontaktovala přímo Nintendo a společně s dopisem mu poslala i svůj Game Boy. A dostalo se jí překvapivé odpovědi. Výrobce potvrdil, že není schopen starý handheld opravit, protože už pro něj nemá náhradní díly. Ve skladech ale firma objevila nový dosud nerozbalený kousek a ten pětadevadesátileté hráčce poslala.

Není třeba dodávat, že seniorka měla z překvapivého dárku obrovskou radost. Game Boy pak používala až do svých 99 let, kdy zemřela. I když se příběh stal už před několika lety, zveřejněn byl až nyní a v Japonsku je z něj malá senzace. Hráči oceňují mimořádný zákaznický servis Nintenda a podotýkají, že mohou existovat další podobné příběhy, o nichž jsme se jen nikdy nedozvěděli.

Úsměvným paradoxem je, že k řešení vedlo drobné nedorozumění. Vnuk staré dámy totiž chválil Nintendo za jeho božské zákaznické služby, když s babičkou o problému hovořil. Ta mu však špatně rozuměla a v japonštině podobně znějící termín si vyložila tak, že je třeba výrobci poslat dopis na papíře.

Tetris + Game Boy = dlouhověkost

Bez ohledu na tuto úsměvnou skutečnost však Nintendo potvrdilo, že skutečně zákazníky chová v “božské” úctě a do týdne byl problém vyřešený. Dcera fanynky Tetrisu dnes věří, že ochotu Nintenda oslavuje i v nebi. A třeba jí dokonce tohle gesto přidalo nějaký ten rok navíc.

Pokud chcete na Game Boy, který loni oslavil 30. narozeniny, zavzpomínat, začtěte se do našich starších článků. Na první handheld od Nintenda jsme vzpomínali ve videu, připomínali si české manuály ke hrám, doporučili vám jednoduchý editor her a Alexej Pažitnov vyprávěl, proč Game Boy a Tetris vytvořil svého času dokonalý pár. Upozornili jsme vás také na zařízení Analogue Pocket, které chce být dokonalým retro handheldem a podporovat původní cartridge ze všech starých kapesních konzolí.

Japonka dostala v 95 letech od Nintenda nečekaný dárek

V dobové recenzi Tetris propadl

Tetris byl první hrou pro Game Boy, která umožňovala hrát v multiplayeru přes kabel Game Link. Titul byl v některých klíčových zemích součástí bundlu se samotným handheldem. Potenciál tohoto hitu ale ve své době nerozpoznal zdaleka každý. Prestižní japonský magazín Famitsu udělil ve své recenzi Tetrisu hodnocení jen 26 ze 40.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru