Project 007 (James Bond), IO Interactive, James Bond od IO prý nevyjde dříve než v roce 2025

James Bond od IO prý nevyjde dříve než v roce 2025

Náznak přináší finanční zpráva. V letech 2023 a 2024 se nepočítá s novými hrami

Zdroj: IO Interactive
1. 9. 2022
Název: Project 007 (James Bond) Vývojář: Vydavatel:

Už od konce roku 2020 víme, že dánské studio IO Interactive, které se proslavilo díky sérii Hitman, pracuje na hře s Jamesem Bondem. Z informací, které byly v průběhu uplynulého času zveřejněny, vzešla najevo základní premisa – hrát budeme za mladého Jamese Bonda ještě před tím, než se z něj stal nejslavnější detektiv jejího veličenstva – stále ale o hře jako takové víme jen málo. Nepočítáme-li náznaky, že by mohlo jít o trilogii nebo že by snad mohla být hra zpracována ve 3rd person kameře. Ovšem pokud jste doufali, že po necelých dvou letech konečně prolomí vývojáři hradbu mlčení, musíme vás zklamat. Podle finanční zprávy, uzavírající minulé fiskální období totiž vychází najevo, že by hra mohla dorazit nejdříve až ve druhém čtvrtletí roku 2025, a to je pro fanoušky nepochybně ledová sprcha.

Finanční výsledky za období, které skončilo 31. března 2022, byly zveřejněny už na začátku srpna, až nyní si ale všímavý fanoušek s přezdívkou DarkDetective všiml informace (přes VGC), že studio IO Interactive neplánuje v nadcházejících dvou letech vydat buďto žádnou nebo přinejmenším velkou hru. Ačkoliv tato informace nezazní explicitně, dá se dovodit předpovědí příjmů, která je pro roky 2023 a 2024 nastavena velmi nízko. Jen pro kontext – příjmy za aktuální probíhající finanční rok, který končí 31. března 2023, se mají pohybovat kolem 450-500 miliony švédských korun, ale jak se dále ve zprávě uvádí, ve dvou dalších letech přijde výrazný pokles. „Hrozí, že v příštích dvou letech příjmy i zisk klesnou. Je to dáno dlouhým vývojovým obdobím [našich her] před tím, než budou moci vyjít,“ uvádí zpráva konkrétně.

Zároveň IO Interactive upozorňují, že za aktuálními finančními výsledky stojí Hitman 3, který je stále aktivním titulem, který dostává nový obsah. Pak má ovšem přijít útlum a určité stažení do pozadí, aby mohly být všechny projekty dokončeny a studio se mohlo opět těšit z dalších příjmů. S přihlédnutím k tomu, kdy byl James Bond 007 oznámen, se však zároveň zdá, že vývoj potkaly problémy a vše nemusí nutně běžet podle plánu, který si IO nastavili v roce 2020. Možné také je, že byl James Bond interně odložen a přednost dostal dosud neoznámený, leč spekulovaný projekt s draky určený exkluzivně pro Xbox. Na každý pád bude čekání s největší pravděpodobností mnohem delší, než se původně zdálo.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru