Jaká je cena nemovitosti ze známých videoher

Jaká je cena nemovitosti ze známých videoher

Podívejte se, kolik byste zaplatili za dům z Resident Evilu, Tomb Raideru nebo The Last of Us

Zdroj: Square Enix
24. 9. 2020

Salman Haqqi se pro web money.co.uk pokusil spočítat, jakou mají cenu nemovitosti ze známých videoher. A také filmů a televize, my ale zůstaneme ve světě her. Tak třeba za sídlo Lary Croft byste podle jeho odhadu zaplatili přes 31 milionů liber, tedy skoro 930 milionů korun. To je překvapivě víc než za Bowserův hrad, jehož cenu web odhaduje “jen” na 4,3 milionu liber.

K samotné nemovitosti poznamenává, že má například tři ložnice a dvě koupelny. Pyšní se vlastním lávovým jezerem, které slouží nejen pro potěchu oka, ale současně jako bezpečnostní prvek. Italským instalatérům se můžete bránit také z bezpečí věžiček. Doporučuje se navštívit dům osobně, ale negarantuje se bezpečný návrat. Hrad se nachází na izolovaném tichém místě, které nabízí klid i možnost ukrýt unesenou princeznu nebo plánovat ovládnutí království.

Ale pojďme dál. Pokud máte hlouběji do kapsy, možná vás oslní sídlo Spencerových z Resident Evilu. Jeho cena se odhaduje na necelých 1,5 milionu liber, tedy sympatických 38 milionů korun. Raději ale nechtějte vědět, co se nachází v suterénu. Joelův dům z The Last of Us by mohl stát přibližně 600 tisíc liber, čili necelých 18 milionů korun.

Celou věc samozřejmě nemůžete brát příliš vážně, ale nejde na druhé straně ani o úplnou loterii s čísly. Autor při snaze odhadnout hodnotu fiktivních nemovitostí vycházel z dostupných informací, dat, která známe, a srovnání s obdobnými reálnými domy.

Tím ale výčet atraktivního bydlení zdaleka nekončí. V původním tématu se můžete podívat, kolik byste třeba zaplatili za útulnou hobití noru v Kraji, ledový palác princezny Elsy, byt Sherlocka Holmese na Baker Street 221B, sídlo, kde bydlí Addamsova rodina, byt z Přátel nebo vilku ze Sám doma. Mohlo by vás také zajímat, že honosné sídlo Lary Croft našlo v uvedeném výčtu přemožitele jen v Highclere Castle ze seriálu Panství Downton.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru