Senua’s Saga: Hellblade II, Xbox Game Studios, Jak se zbavit černých pruhů v Senua’s Saga: Hellblade II

Jak se zbavit černých pruhů v Senua’s Saga: Hellblade II

Hráči na PC vypínají ultraširokoúhlý obraz a další efekty. Na konzolích hra nedrží 30 fps

Zdroj: Nexus Mods
22. 5. 2024
Název: Senua’s Saga: Hellblade II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 21. 5. 2024

Senua’s Saga: Hellblade II rozděluje. Pro “důkazy” není třeba chodit daleko. Stačí se podívat na recenze oscilující od 5/10 do 10/10 nebo zabloudit pohledem do libovolné diskuze nebo komentářů na streamech. Mezi časté výtky patří kritika ultraširokoúhlého obrazu. Na Xboxu Series se jej samozřejmě nezbavíte, stejně jako si nemůžete přepnout do nějakého režimu výkonu, který titul nenabízí.

Na PC je ale přirozeně situace odlišná. A to nejen na poli frameratu, ale i pokud jde o černé pruhy. Na internetu se už objevují všemožné tipy, jak hru spustit v plném fullscreenu, jak se zbavit chromatické aberace, filmového zrna nebo hloubky ostrosti. Má to ale samozřejmě dopad také na výkon a náročnost hry. S takovým návodem přišel třeba magazín DSOGaming nebo web Prima Games, ale najdete je i na YouTube, pokud dáváte přednost videu. Případně si můžete posloužit na Nexus Mods.

Objevují se také nejrůznější srovnávací videa, která se zaměřují na rozlišení, framarete a kvalitu obrazu na Xboxu i PC. Jak se ukázalo, v některých momentech na Xboxu Series X i S framerate klesne i pod deklarovaných 30 fps. Pokud jde o rozlišení, na Xboxu Series X Senua’s Saga: Hellblade II běží v dynamickém rozlišení 2560×1070, průměrně se pohybuje okolo 2304×963. Na Series S jde o dynamické rozlišení 1920×803 s průměrem okolo 1472×615.

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Další články
Nahoru