Resident Evil Re:Verse, Capcom, Jak se hraje Resident Evil Re:Verse

Jak se hraje Resident Evil Re:Verse

Šest hráčů bojuje v přestrojení za klasické hrdiny a padouchy. Komiksový filtr lze vypnout

Zdroj: Capcom
29. 1. 2021
Název: Resident Evil Re:Verse Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2022

Kdo se přihlásil do uzavřené bety Resident Evil Re:Verse a současně měl dost štěstí, může už v těchto dnech zkoušet multiplayerovou novinku od Capcomu. Na nás se bohužel tentokrát štěstí neusmálo, ale přesto nás zajímalo, jak hra vypadá a jak se hraje.

Jde o deathmatch pro 4 až 6 lidí, kteří na sebe vezmou podobu postav z celé série. V pětiminutových zápasech zvítězí ten, kdo nasbírá nejvíc bodů, přičemž sbíráte a používáte předměty podobně jako v klasickém Resident Evilu. A navíc vzorky viru.

Na straně přeživších bojují Chris Redfield, Jill Valentine, Leon Scott Kennedy, Claire Redfield, Ada Wong a HUNK. Ale všichni proti všem.

Když je vaše postava vyřazena z boje, přemění se v některé z monster a můžete opět zaútočit na ostatní hráče. Přičemž je dokonce možné zmutovat v ještě silnější obludu právě s pomocí dalších virů. Pokud vás někdo znovu zabije, respawnujete se opět coby původní postava.

Na straně přeživších bojují Chris Redfield, Jill Valentine, Leon Scott Kennedy, Claire Redfield, Ada Wong a HUNK. Ale všichni proti všem. Po smrti se z nich stávají monstra z RE7 a RE3, Jack Baker, Nemesis a Tyrant. Každá postava samozřejmě přichází do hry s vlastními unikátními schopnostmi i zbraněmi. Hra přirozeně sází na důvěrně známé kulisy, jako je policejní stanice, kterou známe například z druhého a třetí dílu ságy.

Pokud vás irituje komiksový styl grafiky, kterým se hra prezentovala při svém představení, mohlo by vás potěšit, že jej možné jej vypnout v menu a docílit tradičnějšího pojetí.

Resident Evil Re:Verse míří na PC, PS4 a Xbox One. Jde o připomínku 25. výročí značky a bude přibalen “zdarma” k Resident Evil Village. Jedná se o několikátý pokus Capcomu o multiplayerový spin-off v rámci Resident Evilu. Ty poslední v podobě Umbrella Corps a Resistance ale za moc nestály.

Proč?

Na místě je proto otázka, co celým projektem vlastně Capcom sleduje. Má to být skutečně jen dárek pro fanoušky? Proč jej tedy svazuje jen s novým dílem? Proč není free-to-play, nebo úplně zdarma? Bude hru nadále rozvíjet? A proč se potřetí pokouší v podstatě o totéž, i když s drobnými obměnami, když tenhle koncept zjevně moc fanoušky netěší a možná by dali přednost persistentnímu světu v on-line prostředí nebo MMO na způsob Resident Evilu?

Navzdory tomu jsme velmi zvědaví na výsledek a už se nemůžeme dočkat, až si ho sami vyzkoušíme. Povedlo se vám dostat do bety? Podělte se o své dojmy..

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru