Jak by mohl vypadat Silent Hill na Unreal Enginu 5

Komunita předvádí nehratelné prototypy, ale pustit se můžete i do některé z fan her

Zdroj: Pasquale Scionti
11. 1. 2022

Šikovní fanoušci Silent Hillu zkouší experimentovat s technologií Unreal Engine 5 od Epic Games a přibližují nám, jak by mohl vypadat remake prvního dílu nebo další pokračování s novou grafikou. Tým Codeless Studio se zaměřil na upgrade prvního dílu a má k dispozici kus hratelné ukázky. My se ale můžeme podívat jen na video, autoři neplánují nic ze svého projektu zveřejnit s ohledem na autorská práva. Na vlastní dojmy si tak můžeme nechat zajít chuť.

Pozornost si ale zasluhují také kreace, kterými se pochlubil Pasquale Scionti. Výtvarník studia Ninja Theory je umístil na svůj soukromý profil na ArtStation. Scionti se nepokusil o nic tak ambiciózního, aby předělával celou hru, nebo vytvářel novou, ale namísto toho se zaměřil na detaily. Vytvořil prostředí inspirované Silent Hillem, které má v sobě ale také něco z Days Gone a State of Decay, jak sám říká. Využil přitom nové funkce Lumen a Nanite. I když je to jen ochutnávka, můžeme si díky tomu udělat alespoň rámcovou představu, co lze od strašidelných her nové generace čekat.

Je mi samozřejmě úplně jasné, že když vás takhle namlsáme a pak vám řekneme, že nic z toho si nezahrajete, není to od nás zrovna pěkné. Možná byste tak ocenili pár alternativních tipů na skutečné fan hry inspirované Silent Hillem. Notoricky známkou klasikou už je Silent Hill: Alchemilla na enginu Source. Nabízí úplně nový příběh a zaměřuje se především na prozkoumávání prostředí a hádanky.

Silent Hill Rebirth vzdává poctu nejstarším hrám z této série a Soundless Mountain II je osmibitový demake Silent Hillu 2. Velkou zvědavost svého času u hráčů budil i projekt Silent Hill: The Gallows, což by v podstatě pokus o přenesení Downpouru z konzolí na PC. Jak si ale dokážete určitě představit, jeho autor narazil na problém s autorskými právy. Z Downpouru vychází také Silent Hill: The Pledge. Tahle hra je zasazena do stejného prostředí a jejím hlavním hrdinou je pošťák, kterého můžete znát z původního titulu od brněnského studia Vatra Games. Demo vyšlo už skoro před deseti lety, ale u něj zůstalo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím