Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft, Sledujte první trailer z Assassin’s Creed Valhalla

Italský Amazon krátce uvedl datum vydání Valhally

Další nechtěný únik potvrzuje předchozí náznaky. Hra by mohla dorazit už v říjnu

Zdroj: Ubisoft
16. 5. 2020
Název: Assassin’s Creed Valhalla Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2020

Ubisoft v rámci reklamních kampaních své tituly představuje většinou dost do detailu a není tedy divu, že už dva týdny po oficiálním oznámení nového Assassin’s Creed Valhalla toho víme již poměrně mnoho. Odkázat vás v tento moment můžeme na kartu hry, která se již naplnila spoustou oficiálních informací a společně s tím i několika spekulacemi. A právě do oné druhé kategorie spadá i zpráva aktuální – možné datum vydání. V souvislosti s tím víme prozatím z oficiálních zdrojů jen to, že hra by měla vyjít ještě letos a měla by tedy stihnout i nadcházející vánoční sezónu, nicméně nic konkrétnějšího netušíme. Italský Amazon se ale možná nechtěně postaral o odhalení Ubisoftem střeženého tajemství.

Pokud se omyl italského Amazonu dá považovat za směrodatný a důvěryhodný, tak by hra měla dorazit již 15. října, což by obecně spadalo do podzimního okénka, ve kterém jinak běžně velké AAA tituly cílené na vánoční sezónu vychází. Záznam byl pochopitelně okamžitě stažen, nicméně co se jednou na internetu objeví, to už tam také zůstane a všímaví hráči okamžitě stihli pořídit níže přiložený snímek obrazovky. Za zmínku v souvislosti s tím nadále stojí i to, že již dříve se na Redditu objevily informace o tom, kterak jeden ze skandinávských kamenných obchodů rovněž krátce uváděl říjnové datum vydání. V tomto konkrétním případě sice šlo o 16. října, blízkost těchto dat by ale mohla již sama o sobě něco naznačovat.

Nezbývá však než podotknout, že tuto zprávu je nutné z pochopitelných důvodů brát s rezervou. Lze navíc předpokládat, že vzhledem k situaci panující všude ve světě a s ohledem na četné přesuny z kanceláří do domácích pracovišť, budou obecně vydavatelé spíše opatrnější v otázce slibů týkajících se dat vydání. Může to být i tento příklad, a i když by třeba nemusel rovnou hrozit nějaký významný odklad, tak si Ubisoft minimálně bude chtít zajistit to, že s oznámením konečného data vydání vyčká až do doby, kdy bude mít vše jisté. Pravdou je ale to a sluší se zároveň zmínit, že předchozí tři díly série (tedy Odyssey, Syndicate i Origins) všechny shodně vyšly právě v říjnu.

Z dalších novinek pak můžeme ještě vypíchnout informace pocházející ze streamu magazínu Washington Post. V tom padla zmínka mimo jiné o tom, že vůbec poprvé si v této sérii budou moci hráči změnit barvu vlasů hlavního hrdiny, potažmo hrdinky. Spolu s tím bude možné měnit i účes a sestřih plnovousu (tedy alespoň u mužské varianty hlavní postavy), takže Eivor nemusí nutně být tím typickým blonďatým zástupcem vikinských válečníků. Vedle toho ještě kreativní ředitel Valhally na Twitteru obrázkem představil ptačího parťáka jménem Synin, což v překladu ze staré norštiny může znamenat něco jako „porozumění“ či „vhled“, čímž autoři jasně naznačují, že Synin má hlavnímu hrdinovi propůjčovat další pár očí.

Denní souhrn z E3 #03

Zdarma dostupné vzdělání

V rámci podpory domácího vzdělávání Ubisoft dočasně a zdarma uvolnil encyklopedické režimy předchozích dvou assasínů: Discovery Tour: Ancient Greece a Ancient Egypt. Jde o výukové režimy, v nichž jde samotné hraní stranou a které poskytují vhled do historie Starověkého Řecka a Egypta a o souhrn historických informací a reálií, na něž vývojáři v průběhu vývoje obou titulů narazili. Tato zpráva přišla jako součást prezentace finančních výsledků Ubisoftu.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru