Instinction, Instinction chce zaplnit mezeru po Dino Crisis

Instinction chce zaplnit mezeru po Dino Crisis

Dinosaurům se můžete postavit sami i společně s kamarády. Čeká nás boj i řešení hádanek

Zdroj: Hashbane Interactive
15. 2. 2021

Stýská se vám po krvelačných digitálních dinosaurech? Vzniká další hra, jejíž autoři tvrdí, že je inspirovaná sérií Dino Crisis. Instinction má být semi open world akce, která hráče láká na průzkum, souboje i řešení logických hádanek. To vše navíc nejen v klasickém singleplayeru, ale také v kooperaci až ve čtyřech hráčích.

Vývojáři slibují podporu adaptivních triggerů a haptické zpětné vazby, díky níž by měl být boj ještě intenzivnější.

Autoři se výslovně odvolávají na Dino Crisis coby zdroj inspirace. Instinction nabídne first person i third person perspektivu a vedle hlavních úkolů se můžeme těšit i na vedlejší mise. Zásadní roli mají hrát zbraně, které půjde všemožně upravovat a vylepšovat podobně jako ve válečných akcích. Vývojáři slibují podporu adaptivních triggerů a haptické zpětné vazby, díky níž by měl být boj ještě intenzivnější.

Hru pohání technologie Unreal Engine od Epicu a autoři tvrdí, že se speciálně zaměřili na novou generaci konzolí a grafických karet. Samozřejmostí je podpora ray tracingu nebo DLSS 2.0, pokud na ni váš hardware stačí. Velkou pozornost ale tým věnuje rovněž zvukové složce. Slibuje i oficiální podporu modifikací.

Za hrou stojí studio Hashbane Interactive a Instinction má být jejich prvotinou. Jeho autoři sídlící na Novém Zélandu ale mají podle svých slov bohaté zkušenosti a s Unreal Enginem pracují skoro deset let. Titul míří na PC a konzole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Vyjít by měl v roce 2022. Na další krátké klipy se můžete podívat na kanálu hry na YouTube.

Nejde o první pokus napodobit Dino Crisis. Vedle snahy fanoušků o neoficiální remaster či remake stojí za pozornost dva jiné projekty z poslední doby. Za duchovního nástupce Dino Crisis se označují i hry Deathground a Goner. Zatímco prvně jmenovaná hra je kooperativní on-line survival horor, ta druhá chce nabídnout klasické příběhové dobrodružství pro jednoho.

Zrušené studio Capcomu pracovalo na Dino Crisis

Dino Crisis v kostce

Pod sérií Dino Crisis je podepsaný otec Resident Evilu Šindži Mikami. I v tomto případě se jedná o survival horor od Capcomu, který s kultovní ságou sdílí část DNA. Namísto nemrtvým ale hrdinové čelí dinosaurům. První díl vyšel v roce 1999 a poslední nepříliš dobře hodnocený Dino Crisis 3 v roce 2003 jen na Xbox. Série má na kontě přes 4 miliony prodaných kopí, což vzhledem k době jejího vzniku a skutečnosti, že jsme se dočkali jen tří dílů a jednoho spin-offu, není vůbec špatný výsledek.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru