Insomniac znovu láká na možný návrat Resistance

Od posledního dílu uběhlo 9 let. Jde o nevinnou připomínku, nebo přípravu na pokračování?

Zdroj: Insomniac Games
17. 8. 2020

Už je to rok od chvíle, kdy se studio Insomniac Games stalo po dlouhodobé spolupráci se Sony přímou součástí interního týmu PlayStation Studios. Japonská společnost získala Insomniac Games loni v srpnu za necelých 230 milionu dolarů a zdá se, že poskytla autorům Spider-Mana nebo Ratcheta & Clanka spoustu prostoru k seberealizaci. Ve skutečnosti tolik, že se Insomniac Games nezdráhají mluvit také o střílečce Resistance, která svým prvním dílem doprovodila do obchodů PlayStation 3 a postupně zaznamenala ještě další dva díly. V průběhu letošního roku připomínají vývojáři celou trilogii na sociálních sítích a tempo se v posledních týdnech nepatrně zvyšuje. Hráči se proto logicky ptají, co přesně má aktivita Insomniacu znamenat a živě debatují nad možným pokračováním, stejně jako nad remakem.

Dosud poslední obrázek se na Twitteru vývojářů objevil včera večer a je na něm zachycen hlavní hrdina prvních dvou dílů Nathan Hale. Popisek, který fotku doprovází, nenaznačuje nic konkrétního a jde pouze o lingvistický vtípek, pohrávající si se stejnou výslovností zmiňovaného příjmení – Hale – a anglického výrazu pro kroupy – hail. „Takový ten pocit, když předpověď počasí upozorňuje, že s sebou bouřka přinese kroupy,“ zní překlad, nijak podstatná ale zpráva není. Hráči se zajímají zejména o to, co má obrázek znamenat, vzpomínají na první chvíle s PlayStationem 3 i Resistance: Fall of Man a předhazují možné scénáře, co by se mohlo se sérií stát na PS5. Remaster by byl podle dosavadních reakcí tou nejhorší z možných alternativ, mnohem lákavější je pro fanoušky vidina remaku či rebootu, případně regulérní pokračování, na které hráči čekají od roku 2011.

Nedivili bychom se ale, kdyby něco menšího přeci jen v Insomniac Games vznikalo a po kompletním přeskočením současné generace oslavila střílečka svůj návrat.

Pokud si říkáte, že jeden obrázek nemusí znamenat vůbec nic, můžeme vás odkázat na přibližně dvacet dalších zmínek, které se na Twitteru Insomniac Games objevily od loňského října. A jak už bylo řečeno v úvodu, frekvence se v posledních dnech zvyšuje, takže na konci července to byl artwork z letiště SRPA, o týden později připomínka licencovaných figurek a následně další screenshot z boje s Chimerou. Pro pořádek ještě dodáváme, že většina příspěvků odkazuje na první a druhý díl série, těžko ale v tuto chvíli soudit, zda to něco skutečného znamená, nebo jde jen o snahu vývojářů nenechat Resistance upadnout v zapomnění. Nedivili bychom se ale, kdyby něco menšího přeci jen v Insomniac Games vznikalo a po kompletním přeskočením současné generace oslavila střílečka svůj návrat. Nakonec, do uvedení PlayStationu 5 ještě zbývá několik měsíců a je jisté, že Sony do té doby uspořádá ještě několik menších, či větších prezentací, ať už se budou týkat ceny konzole, nebo právě podobných překvapení, kterým by mohla být i zmiňovaná série.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru