Silent Hill f, Konami, Insideři opakují, že Sony skutečně pracuje na rebootu Silent Hillu

Insideři opakují, že Sony pracuje na rebootu Silent Hillu

Konami se prý snaží fanoušky jen zmást. Japonský výtvarník přidal dva nápadné obrázky

Zdroj: Konami
10. 4. 2020
Název: Silent Hill f Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

O herních médiích se často kriticky říká, že se chytají každého stébla ve snaze přinést nějakou zajímavost za každou cenu. Samotní vývojáři mnohdy poukazují na to, že jim hráči i fanoušci neúnavně slídí po sociálních sítích a chtějí vyvolat senzaci. Na druhé straně se tyto moderní kanály staly neocenitelným informačním zdrojem a autoři her tu často vůbec poprvé naznačí nějaký budoucí projekt, případně dělají narážky, po nichž se nelze divit, že se jich všichni ochotně chytnou. Jednou z takových je i příspěvek, který sdílel na Instagramu a na Tumblru japonský výtvarník Suehiro Maruo.

Ilustrátor a malíř, který patří mezi úspěšné autory mangy, zveřejnil dvojici obrázků, která znovu zažehla doutnající spekulace na konto dalšího Silent Hillu. Obrázek “náhrobku” Silent Hills a následná zjevná návštěva centrály Konami zavdala důvod k dalšímu kolu dohadů. Můžeme jen spekulovat, co to vše znamená, ale asi se shodneme, že to nepůsobí jako náhodná konstelace, kterou umístíte na sociální síť, aniž byste tušili, co to asi způsobí. Fanoušci přirozeně doufají, že Maruo se značkou nějak pracuje. Může se podílet na komiksu, nebo být zapojen do návrhu nové hry.

V posledních týdnech se hodně spekulovalo hned o dvou nových hrách ze slavné hororové série. Na jedné mělo podle nepotvrzených informací z důvěryhodných zdrojů pracovat interní studio Sony a šlo údajně o reboot. Další projekt se pak pokoušel vzkřísit zrušené Silent Hills a výrobce PlayStationu prý usiloval o dojednání smíru mezi Konami a Kodžimou. Podrobně jsme o těchto neoficiálních dohadech psali v samostatném textu. Nicméně zástupce Konami posléze všechny spekulace rázně ukončil s tím, že nic z toho není pravda. Ačkoli ponechal fanouškům naději, že snad samotný majitel práv na resuscitaci značky pracuje.

Jenže důvěryhodný insider a leaker AestheticGamer, který informaci pustil do světa, se tím nenechal “zastrašit”. Nebyl přitom jediný, kdo podobné zprávy šířil. AestheticGamer napsal, že svému zdroji nadále věří a má v dříve zveřejněné zprávy důvěru. Naopak zpochybnil informace z jiného zdroje, že by Sony měla chtít koupit práva na Metal Gear, Castlevanii a další IP patřící Konami. Vydavatel se podle něj tyto značky ani Silent Hill rozhodně nechystá prodat. Totéž se ostatně tvrdilo i o Microsoftu.

Džundži Itó se měl podílet na původní verzi

To, že Hideo Kodžima chce udělat hororovou hru, není žádané tajemství. Zmiňuje to opakovaně. I když není jisté, zda to bude hned ten další projekt. Řada fanoušků proto nadále doufá, že mluvčí Konami se pokusil hráče jen zmást a nějaká spolupráce Sony-Konami-Kodžima přeci jen běží. Kdyby se k projektu obnovených Silent Hills opravdu Suehiro Maruo přidal, nebyl by to první podobný pokus. Jiný prominentní hororový mangaka Džundži Itó se měl podílet na původní verzi. Suehiro Maruo by měl k Silent Hillu blízko nejen s ohledem na hororové téma, ale pro tuto sérii i jeho tvorbu jsou typické také určité erotické prvky.

Aby toho nebylo málo, AestheticGamer není jediný, kdo trvá na tom, že nedávné informace jsou pravdivé. Přidal se i KatharsisT, který tvrdí, že nová hra bude oznámena za pár měsíců. I on říká, že se na ní podílí původní autor Silent Hillu nebo Siren Keiičiro Tojama a spolu s ním dvorním skladatel série Akira Jamaoka a dlouholetý výtvarník Silent Hillu Masahiro Ito. Posledně jmenovaný naznačil, že pracuje na novém dílu této kultovní hororové ságy už začátkem ledna na Twitteru.

KatharsisT také tvrdí, že reboot míří na PlayStation 5 jako exkluzivita a podílí se na něm interní tým Japan Studio. I když své zdroje zveřejnit pochopitelně odmítl, moderátory ResetEry o důvěryhodnosti údajně přesvědčil. Podobně na základě vlastních zdrojů tvrzením věří i web Rely on Horror, navzdory tomu, že právě on přinesl odmítavé stanovisko zástupce Konami. AestheticGamer znovu zopakoval, že věří svým dřívějším informacím poté, co Suehiro Maruo sdílel výše uvedené snímky na Instagramu. Stojí si za tím, co napsal, protože údajně viděl přesvědčivý důkaz. Pokud získá opačnou informaci, ihned ji prý zveřejní. Znovu také zopakoval, že druhý projekt s Kodžimou na palubě stále není jistý, nepracuje se na něm a má se o jeho osudu dál jednat.

Na fóru ResetEra pak ještě napsal, že na rebootu Silent Hillu se pracuje asi 18 měsíců a spolufinancuje ho Sony. Tojama se prý chtěl vrátit k hororovému žánru a Konami před dvěma lety mělo hledat studia, která by udělala dva nové Silent Hilly, které by firmě napravily pošramocenou reputaci. Teoreticky mohl Tojama zkusit pokračování Siren nebo úplně novou IP, ale spojit oba cíle se zdálo být ideálním řešením, protože značka Silent Hill pomůže titul prodat mnohonásobně lépe. Za projekt je odpovědná Sony a Konami se podle AestheticGamera může těšit na na procenta z každé prodané kopie a přitom jen částečnou nutnost spolufinancovat hru. Sony navíc představuje slušnou záruku kvality. Na hře se kromě jmenovaných údajně podílí i další vývojáři Siren a Gravity Rush, k nimž se měli přidat dřívější autoři Silent Hillů.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru