Immortals Fenyx Rising, Ubisoft, Immortals si půjčují ze Zeldy víc, než se původně zdálo

Immortals si půjčují ze Zeldy víc, než se původně zdálo

Přejmenovaní Gods & Monsters dorazí 3. prosince. Speciální demo nabídl Ubisoft jen Stadii

Zdroj: Ubisoft
11. 9. 2020
Název: Immortals Fenyx Rising Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 12. 2020

Už na konci minulého týdne unikly z Microsoft Storu informace o hře Immortals: Fenyx Rising, kterou jsme ještě donedávna znali jako Gods & Monsters. Změna názvu přišla s posunem celkové vize a vývojáři z Ubisoftu uvedli, že nové jméno lépe vystihuje, o čem hra vlastně bude. V rámci včerejšího vysílání Ubisoft Forward pak potvrdili datum vydání 3. prosince a prezentovali nové záběry spolu s poměrně výživnou ukázkou. V ní mohli hráči sledovat putování hrdiny/hrdinky Fenyx napříč Zlatým ostrovem, kterak se ze světa snaží sejmout nákazu zla i přívržence nestvůry Týfóna. Nelze však nevidět, odkud si studio Ubisoft Quebec vzalo inspiraci a bylo by zřejmě jednodušší vyjmenovat, v čem se hra neliší od The Legend of Zelda: Breath of the Wild, než v jakých ohledech ji dokonale kopíruje.

Jak bylo prezentováno v několikaminutovém gameplay segmentu, k dispozici vám bude velký otevřený svět rozdělený na jednotlivé biomy a regiony. Odemknutý bude od samého začátku, takže byste měli mít maximální volnost v tom, z jaké strany k záchraně řeckých bohů přistoupíte. Volnosti pomáhají už dříve prezentovaná křídla – konkrétně jde o pár, který sestrojil bájný Daidalos – pomocí kterých můžete klouzat vzduchem a rychle překonávat značné vzdálenosti. Ve hře bude nicméně zastoupen i fast travel, když se budete vracet do svatyní a zlepšovat schopnosti hlavního hrdiny. Nedílnou součástí světa Immortals mají být také prostorové hádanky, které budou činit logickou překážku před příběhovým posunem a video odhalilo, že může jít o elementární přesouvání objektů, stejně jako o nutnost vyhýbat se světelným (laserovým?) paprskům.

Speciální demoverze, ale jenom pro Stadii

Během včerejšího Ubisoft Forward došlo také na oznámení plánované demoverze, která bude exkluzivní výhradně pro streamovací platformu Stadia. Bez ohledu na nedávný únik a zdánlivé ochladnutí vzájemných vztahů došlo naopak k jejich posílení a Phil Harrison za Stadii uvedl několik důležitých detailů. Demoverze dorazí v den vydání hry - tedy 3. prosince - a jediné, co ke hraní podle Harrisona potřebujete, je účet na Gmailu. Nepůjde navíc o část z hlavní hry, ale unikátní ostrov, který se v plné hře neobjeví. Za nás ale pochopitelně připomínáme, že kromě Gmailu byste museli žít v jedné ze zemí, kde Stadia běží, a jak určitě víte, Česko ani Slovensko to není.

Ve světě Immortals bude také řada jeskyní – v podstatě kopií svatyní z Breath of the Wild – kde na Fenyx čekají nejrůznější výzvy s odměnou v podobě nové výstroje či vylepšení zbraní. Ty bude mít hlavní hrdina k dispozici neustále a alespoň na tomto místě dokazují vývojáři z Ubisoft Quebec, že mají i své vlastní nápady. Na rozdíl od poslední Zeldy totiž vsadila chystaná novinka na velmi akční pojetí, kombinující zuřivé výpady s možností vznést se nad bojiště a buďto si najít výhodu proti nepřátelům na zemi, nebo se postavit létajícím stvůrám či gigantickým titánům. Hrdina hry disponuje mečem pro lehký útok, lukem a Héfaistovým kladivem pro těžké či dokončovací údery. Fenyx nicméně bude moci využít i magickou schopnost nadzvedávat vzdálené objevy (zdravíme Linkovy magnety), manuálně navádět vystřelený šíp nebo prošpikovat protivníka hroty magických oštěpů. Vše působí poměrně plynule, i když i ve včerejší prezentaci došlo místy na nepříjemné prolínání modelů i textur a nechybí ani obligátní čísla poškození, „vypadávající“ během soubojů z nepřátel.

Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na grafiku, která už od prvních konceptů naznačovala značnou podobnost a nyní se zdá být vzoru od Nintenda ještě blíž.

Dalšími společnými body obou zmiňovaných her jsou například příprava lektvarů s krátkou sekvencí jejich přípravy, prozkoumávání herního světa za pomoci dalekohledu, plížení za koňmi, které lze následně ochočit, případně šplhání po jakékoliv překážce a na to navázané omezení v podobě ubývající staminy. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na grafiku, která už od prvních konceptů naznačovala značnou podobnost a nyní se zdá být vzoru od Nintenda ještě blíž. Vysloveně špatně to samozřejmě není, uvážíme-li, že více, či méně nápadné „půjčování“ nápadů je vlastní celému odvětví a jsme upřímně zvědaví, jak bude hra působit jako celek. Jak už bylo uvedeno v úvodu, Immortals: Fenyx Rising vychází 3. prosince na PC (Epic Games Store, uPlay), Stadii, Switchi, PS4, Xboxu One a obou next-gen konzolích, kam je možné hru bezplatně aktualizovat v rámci jedné rodiny.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru