Immortals of Aveum, Electronic Arts, Immortals of Aveum láká na magickou first person akci

Immortals of Aveum láká na magickou first person akci

Nový titul z labelu EA Originals vyjde v červenci a chce okouzlit technologií Unreal Engine 5

Zdroj: Ascendant Studios
14. 4. 2023
Název: Immortals of Aveum Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 22. 8. 2023

A máme tu potvrzení další ze série “předpovědí” od insidera s přezdívkou billbil-kun. Tentokrát se týká hry Immortals of Aveum, která skutečně dorazí na trh už 20. července. Jedná se o kouzelnickou first person akci, která byla představena teprve loni na The Game Awards, pracuje na ní tým Ascendant Studios a vydá ji společnost Electronic Arts. Její autoři dříve dělali na hrách jako Dead Space nebo Call of Duty a titul míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Nelineární kampaň a Unreal Engine 5

Hlavním hrdinou je mág Jak, který náhle získá své kouzelnické schopnosti, a autoři říkají, že chtěli skloubit prvky fantasy i FPS. Ostatně nejsou první. Novinka může připomenout klasiky jako Heretic či Hexen, ale z nedávné doby evokuje svým kouzlením a first person perspektivou třeba i akci Ghostwire: Tokyo od japonského studia Tango Gameworks. 

Autoři slibují cinematickou příběhovou kampaň na víc než 25 hodin a při této příležitosti se pochlubili také novou skoro tříminutovou ukázkou, která toho ukazuje mnohem víc než kryptický loňský teaser. Na trailer se pěkně kouká, titul pohání Unreal Engine 5 od Epic Games. Na rozdíl třeba od tradičních dílů Call of Duty ale nemá mít Immortals of Aveum lineární kampaň. Narazíme na vedlejší mise, hádanky ve stylu metroidvanií nebo různé RPG prvky, tvrdí autoři.

Vývojáři lákají na rychlé plynulé souboje, které si prý snadno osvojíme. Útoky máme správně řetězit a časovat, za což budeme dále odměňováni. Na výběr bude víc než 25 různých druhů kouzel a 80 talentů, přičemž budeme také upracovat a vylepšovat své vybavení. 

Immortals of Aveum vyjde v rámci labelu EA Originals zaměřeného na nezávislé hry. Na PC se bude standardní edice prodávat za 60 dolarů, na konzolích za 70 dolarů. Deluxe je pak ještě o 10 dolarů dražší. Pokud na titul vsadíte a předobjednáte si jej, můžete se těšit na speciální balíček Ancient Relics of Aveum, který láká na celou řadu bonusů. Prostudovat je můžete třeba na Steamu.

Stále působí poněkud zvláštně, že hra velmi brzy vyjde, aniž by ji až dosud provázela jakákoli marketingová kampaň. U nové IP to může být riskantní krok. Ale třeba se autorům vyplatí…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru