IGN kupuje Eurogamer, RPS, VG247 a další weby

IGN kupuje Eurogamer, RPS, VG247 a další weby

ReedPop se zbavuje všech médií z populární sítě Gamer Network

Zdroj: IGN
22. 5. 2024

O tom, že společnost ReedPop hledá kupce pro svá herní média sdružená pod hlavičkou Gamer Network, jsme psali už loni v listopadu. Magazíny Eurogamer, GamesIndustry, Rock Paper Shotgun, VG247 a další nakonec koupila společnost IGN Entertainment. Cena obchodu nebyla zveřejněna. Tato akvizice se ale neobejde bez propuštění.

Do sítě Gamer Network spadají Eurogamer, GamesIndustry.biz, Rock Paper Shotgun, VG247 a Dicebreaker. Částečný podíl má síť v Outside Xbox, Digital Foundry a Hookshot, který provozuje Nintendo Life, Push Square, Pure Xbox a Time Extension. Mezi partnerská média Gamer Network patří také respektovaný web Video Games Chronicle. Gamer Network byla založena v roce 1999 jako Eurogamer Network Limited.

ReedPop koupil síť Gamer Network v roce 2018. Už dříve ve svých médiích výrazně propouštěl a zrušil magazín USGamer. Součástí akvizice nejsou britské akce EGX a MCM, které si ReedPop nechal.

ReedPop pořádá také New York Comic-Con a PAX. Měl se podílet i na restartu E3. Z těchto plánů ale sešlo. ReedPop byl podle dřívějších zpráv výrazně finančně zasažen pandemií covidu a rušením fyzických akcí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru