Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, Activision, Hvězdy kompilace Tony Hawk’s Pro Skater vypadají jako dnes

Hvězdy kompilace Tony Hawk's Pro Skater zestárly

Nemají tvář jako před 20 lety. Bude mezi nimi i Spider-Man? Ze soundtracku zmizí pět písní

Zdroj: Jack Black a Tony Hawk
16. 5. 2020
Název: Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 4. 9. 2020

Oznámení vylepšené komplikace Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 udělalo tento týden drtivé většině fanoušků velkou radost. Mimo jiné proto, že autoři i titulní hvězda při každé příležitosti zmiňují, jak autentická novinka bude a současně věrná původním hrám po stránce obsahu i stylu. Dozvěděli jsme se tak například, že se do hry vrátí všechny původní hvězdy. Kromě Tonyho Hawka jsou to například Bucky Lasek, Bob Burnquist, Elissa Steamer, Steve Caballero, Andrew Reynolds, Geoff Rowley, Kareem Campbell nebo Chad Muska. Co si však řada hráčů ani z videí neuvědomila, že budou mít všichni svoji aktuální podobu, nikoli tu z let 1999 a 2000.

Jako první na tuto skutečnost upozornil magazín Game Informer a Kotaku nyní informaci potvrdilo. Zástupce Activisionu vysvětlil, že nově pořízené skeny slavných skejťáků znamenají, že nebudou vypadat jako před 20 lety v dobách, kdy mnozí byli na vrcholu, ale tak jako dnes. V dodatečných záběrech si lze povšimnout, že tomu tak skutečně je. Navzdory tomu, že se vývojáři z Vicarious Visions ústy své šéfky Jennifer Oneal rozplývali nad atmosférou, módou, kulturou a stylem devadesátých let, ne vše tak bude úplně jako kdysi.

Spider-Man se objevil mezi bonusovými postavami ve druhém díle, protože ve stejném roce vyšel i stejnojmenný titul, na kterém pracovali rovněž vývojáři z Neversoftu.

Samotný Tony Hawk oslavil v den představení novinky 52. narozeniny a i jeho kolegové jsou dnes čtyřicátníci a padesátníci. Výsledek však nemusí být kvůli tomu o nic horší. Mládí má sice zelenou, ale nostalgie taky. Jednu záhadu ohledně postav ale stále zbývá vyřešit. Vrátí se do hry také komiksový Spider-Man? Ten se totiž objevil mezi bonusovými postavami ve druhém díle, protože ve stejném roce vyšel i stejnojmenný titul, na kterém pracovali rovněž vývojáři z Neversoftu. Přímou odpověď nám zatím autoři dát nechtějí. Na podobné dotazy jen naznačili, že musíme počkat, abychom sami zjistili, jaká tajemství pro nás nachystali.

A když už jsme se vrátili k Tony Hawkovi a rozebíráme, jak moc věrná je vylepšená verze originálu, je tu ještě jedna novinka, která stojí za pozornost. Společně s oznámením jsme se dozvěděli, že se vrátí téměř celý soundtrack. Že se nepovedlo zajistit práva na úplně všechny skladby, ale znovu uslyšíme drtivou většinu z nich. Teď už víme, kdo bude chybět. Dobrou zprávou je, že chybí jen pět songů. Ze hry zmizí následující interpreti: Suicidal Tendencies (Cyco Vision), Unsane (Committed), Anthrax & Public Enemy (Bring the Noise), The High & Mighty (B-Boy Document ’99) a Alley Life (Out With The Old).

Playlist na Spotify není kompletní

Všechnu ostatní hudbu ve hře najdete. Je ale fér znovu zdůraznit, že autoři od počátku upozorňovali, že se nepovedlo licencovat úplně vše. A zjevně udělali maximum pro to, aby byl soundtrack pokud možno co nejkompletnější. Jak Kotaku upozornilo, situaci poněkud v posledních hodinách znepřehlednila skutečnost, že se objevil oficiální playlist na Spotify, v němž chybělo víc písní. Řada médií informovala, že soundtrack pořádně prořídne, ale Kotaku ujistilo, že ve skutečnosti i další údajní pohřešování v kompilaci budou.

Zmíněný playlist na Spotify obsahuje jen 18 skladeb z celkových 26, které se objevily v prvním a druhém dílu Tony Hawk’s Pro Skater. Část fanoušků ale ihned napadlo, že playlist nemusí být zdaleka kompletní a odpovídat celé nabídce vylepšené kompilace. Už proto, že Activision lákal na hudbu obrázkem, kde se objevují CD interpretů, kteří v playlistu chybějí. Nutno podtrhnout, že hudba hrála v úspěchu původních her nezanedbatelnou roli podobně jako třeba u futuristické závodní série Wipeout, takže obavy fanoušků byly pochopitelné.

Více podrobností o Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 najdete v našem předchozím článku.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru