Star Wars Outlaws, Ubisoft, Hvězdné války od Ubisoftu by mohly vyjít do března 2024

Hvězdné války od Ubisoftu by mohly vyjít do března 2024

Podle Kotaku ale vývoj neběží zcela optimálně. Vyloučen proto není delší odklad

Zdroj: ilustrační foto, Electronic Arts
23. 5. 2023
Název: Star Wars Outlaws Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 30. 8. 2024

Oficiálně už od začátku roku 2021 víme, že studio Massive Entertainment vedle hry Avatar: Frontiers of Pandora pracuje také na hře zasazené do světa Hvězdných válek. Nad rámec zmínek, že půjde o hru s otevřeným světem, jde ale současně o to jediné, co o hře víme a s přihlédnutím k postupujícímu času by už zřejmě bylo žádoucí hráčům něco sdělit. Očekáváme, že se tak stane už 12. června na nadcházející akci Ubisoft Forward, bez ohledu na to, že Massive budou nepochybně ukazovat i Avatara, ale čekání na Star Wars určitě neskončí a nějaký čas ještě potrvá, než se hry dočkáme. Redaktoři Kotaku nicméně tvrdí, že dva nezávislé a prověřené zdroje obeznámené se situaci v Ubisoftu, mluví o uvedení hry v tomto fiskálním roce, tedy do března 2024, což by se však i vzhledem k dalším informacím zdálo možná až příliš ambiciózní.

Kotaku začíná připomínkou, že Ubisoft během zveřejnění finančních výsledků za uplynulý fiskální rok vykázal největší provozní ztrátu v historii, ale zástupci společnosti investorům slíbili přísun velkých titulů v nadcházejících 12 měsících, konkrétně tedy do zmíněného března 2024. Vyjmenovány byly tituly Assassin’s Creed Mirage, Avatar: Frontiers of Pandora, Skull & Bones a ještě „jednu velkou hru“, jejíž název ale vydavatel neuvedl. Kotaku nicméně přichází s tvrzením, že jde o Hvězdné války – pracovně označované jako projekt Helix – ve kterých studio Massive prokáže zcela originální přístup a demonstruje nové herní mechanismy a postupy. Ostatně, byl to sám creative director Julian Gerighty, který hru komentoval jako naprostý odklon od dosavadní produkce Massive, což ale zní s přihlédnutím k The Division a Avatarovi zřejmě trochu nadsazeně.

Je však nutné doplnit informaci, která z většiny titulků není patrná, že Kotaku si vydáním do března 2024 není zcela jisté. Stejné zdroje, které o vydání anonymně promluvily, mluví současně i o vleklých problémech, které projekt Helix má a rozhodně nevyloučily další možný odklad. Tlak na tak rychlé vydání se tedy nemusí střetnout s výsledkem a je klidně možné, že Star Wars od Ubisoftu dorazí až v dalším fiskálním roce. Nakonec, s problematickým vývojem se Ubisoft potýká dlouhodobě a má svém portfoliu hned několik titulů, které se opozdily o mnohem delší dobu, než je pouhý rok či několik měsíců.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru