Starship Troopers: Extermination, Offworld Industries, Hvězdná pěchota se vrací jako FPS pro 12 lidí

Hvězdná pěchota se vrací jako FPS pro 12 lidí

Starship Troopers: Extermination vstoupí do early accessu už příští rok

Zdroj: Offworld Industries
28. 11. 2022

Letos v červnu vyšla real-time strategie Starship Troopers – Terran Command od studia The Artistocrats a společnosti Slitherine. Na další videohru z vesmíru Hvězdné pěchoty nebudou muset fanoušci čekat dlouho. Pokud před taktice a velením dáváte přednost čisté akci, mohlo by to být něco pro vás. Chcete vědět víc?

Starship Troopers: Extermination je nová kooperativní first person střílečka pro 12 lidí, která vstoupí do early accessu na PC už příští rok. Za titulem stojí studio Offworld Industries a inspiroval se filmem z roku 1997 režiséra Paula Verhoevena, který letos slaví 25. výročí. Jako členové speciálních sil budeme bojovat proti obřím broukům z vesmíru a vydáme se na povrch nepřátelské planety Valaka.

Máme spolupracovat, plnit úkoly, získávat zdroje, budovat a bránit základnu a nakonec bezpečně uniknout. Až dvanáct hráčů se může rozdělit do týmů po čtyřech a na výběr budou tři třídy – Assault, Support a Defense. Při budování základny můžeme stavět stěny i věže a během hry si budeme postupně odemykat nové zbraně, vybavení či perky.

Už v early accessu na nás bude číhat pět unikátních typů brouků, přičemž mise budou stále náročnější. Autoři slibují obří bitvy na masivní mapě s pěti unikátními zónami. V jednu chvíli mohou být prý na obrazovce až stovky nepřátel. Budeme znovu obsazovat základny a rafinerie, ničit úly a plnit také vedlejší úkoly. Spolupráci má usnadnit pingovací systém, s jehož pomocí mohou hráči rychle upozornit na úkoly, nepřátele a další důležité body.

Během early accessu do akce přibudou další zbraně, ale také nepřátele včetně létajících a bossů. Nám zase budou pomáhat pohyblivé bojové prostředky. Samotní autoři odhadují, že Starship Troopers: Extermination stráví v programu předběžného přístupu přibližně rok. Plná verze pak nabídne také další světy a víc možností customizace na všech frontách.

Až se přiblíží vydání early acccess verze, autoři slibují zveřejnit podrobný jízdní řád plánovaných novinek. Po vydání plné verze se její cena může o něco zvýšit, upozorňuje férově tým. K dispozici máme první screenshoty, oznamovací teaser i krátký gameplay z pre-alfa verze. Titul už má profil na Steamu.

Mohlo by to být atmosférou trochu něco na způsob Aliens: Fireteam Elite od Cold Iron Studios, ale v řadě ohledů se samozřejmě obě hry liší. Offworld Industries jsou podepsaní pod hrou Squad. Vydávali také tituly Beyond The Wire od Redstone Interactive a Post Scriptum od Periscope Games.

Starship Troopers: Extermination, Offworld Industries, Hvězdná pěchota se vrací jako FPS pro 12 lidí

Hvězdná pěchota v kostce

Oblíbený film z roku 1997 natočil nizozemský režisér Paul Verhoeven. Vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Roberta A. Heinleina z roku 1959 a dočkal se celé řady pokračování, která však už neměla ambici vyrovnat se originálu. A během uplynulých let jsme se pustili i do několika tematických videoher. Starship Troopers: Terran Ascendancy byla taktická hra od studia Blue Tongue Entertainment z roku 2000. A o pět let později vyšla first person akce od britského studia Strangelite jednoduše pojmenovaná Starship Troopers.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru