Stargate: Timekeepers, Slitherine, Hvězdná brána se po letech opět otevírá videohrám

Hvězdná brána se po letech opět otevírá videohrám

Slitherine a CreativeForge Games připravují novou strategii podle seriálu Stargate SG-1

Zdroj: MGM
12. 5. 2021
Název: Stargate: Timekeepers Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 23. 1. 2024

Společnost Slitherine v rámci akce Home of Wargames Live+ 2021 představila novou hru z vesmíru Hvězdné brány. Vůbec poprvé půjde o strategii podle seriálu Stargate SG-1. Ve hře nazvané Stargate: Timekeepers mají hráči cestovat prostorem i časem, chránit obyčejné lidi před vládci soustav a vysekat z nebezpečí své přátele i spojence. Novinka se odštěpí od závěru sedmé sezóny, aby přišla se svým vlastním zajímavým příběhem.

Hvězdnou bránu otevřou v Polsku

Hra vzniká ve spolupráci se společností Metro Goldwyn Mayer, která vlastní práva na celou značku, a vývojáři z polského studia CreativeForge Games, kteří mají na svědomí taktické a strategické hry Hard West a Phantom Doctrine. Ale třeba také sci-fi real-time strategii Ancient Space. A momentálně pracují rovněž na manažeru letadlové lodi Aircraft Carrier Survival zasazeném do druhé světové války.

Marketing director společnosti Slitherine Marco Minoli prohlásil, že je pro ně velkou ctí pracovat na takové IP, jako je Stargate. A současně jde prý o důkaz, že chtějí oslovovat stále širší publikum svými tituly. Viceprezident MGM uvedl, že jsou nadšení spoluprací se Slitherine a možností přinést novou PC hru z toho vesmíru. Chtějí dát fanouškům možnost užít si Hvězdnou bránu nejen na televizi a stříbrném plátně. Mnoho podrobností k dispozici nemáme. Můžete se alespoň podívat na první velmi minimalistický teaser. Titul míří jen na PC.

Řada titulů byla také zrušena, jako například Stargate SG-1: The Alliance nebo Stargate Worlds

Fanouškům samotná zpráva ale určitě udělá radost, i když je brzy předjímat výsledek. Hlavním důvodem je skutečnost, že Hvězdná brána je na poli videoher trestuhodně přehlížená. Ne že by nevyšly vůbec žádné, ale je jich žalostně málo vzhledem k tomu, o jak silnou a populární předlohu se jedná. Řada titulů byla také zrušena, jako například Stargate SG-1: The Alliance nebo Stargate Worlds. Poslední větší hrou byla snad 3rd person akce Stargate: Resistance z roku 2010. Od té doby jsme se dočkali jen mobilních her.

Nejde o první případ, kdy se Slitherine coby vydavatel pouští do nějaké silné, ale trochu opomíjené sci-fi značky. Za zmínku stojí třeba strategie Battlestar Galactica Deadlock z roku 2017 od studia Black Lab Games. Na Metacriticu má velmi slušnou průměrnou známku 77 procent. Snad budou CreativeForge Games následovat jejich příkladu. Hard West i Phantom Doctrine jsou oba nadprůměrné tituly.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru